Україна пропонує встановити «новорічне» перемир'я на Донбасі

Читать на русском
Переговори Тристоронньої контактної групи будуть присвячені питанню припинення вогню на період свят і зимових канікул.

Останні в 2017 році переговори Тристоронньої контактної групи в Мінську будуть присвячені питанню припинення вогню на всій лінії зіткнення на період новорічних та різдвяних свят.

Про це у вівторок, 19 грудня, на своїй сторінці в Facebook повідомив представник України в робочій підгрупі з питань безпеки Євген Марчук, пише «Слово і Діло».

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко обіцяє збільшити кількість контрольних пунктів в'їзду-виїзду на лінії розмежуванняСказано 15 березня 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

«20 грудня 2017 року відбудеться останній цього року, сімдесят третій раунд переговорів у Мінську. На порядку денному робочої групи з питань безпеки, яку я представляю від України, 7 складних питань. Але першим буде спроба домовитися про припинення вогню на всій лінії зіткнення хоча б на період новорічних і різдвяних свят та зимових канікул», – написав він.

«Як цього досягти – технологія напрацьована й апробована, вона спрацювала в 2016 році, коли вдалося утримати режим повної тиші протягом 6 тижнів. Так звані хлібне та шкільне перемир'я в 2017 році були невдалими», – зазначив Марчук.

За його словами, важливу роль у забезпеченні цієї технології відіграють члени Спільного центру контролю і координації, куди входять українські та російські військові.

Марчук зазначив, що акція російського керівництва щодо відкликання своїх військових зі складу СЦКК практично унеможливить забезпечення режиму тиші, навіть якщо домовленість буде досягнута.

Процес звільнення заручників під загрозою зриву – ГеращенкоГуманітарна підгрупа зі звільнення заручників та утримуваних провела скайп-конференцію, під час якої з'ясувалося, що російська сторона внесла до списків обміну додаткових осіб і процес опинився під загрозою зриву.

Він додав, що відкликання російської частини СЦКК однозначно призведе до ліквідації цієї структури. Також, за його словами, це своєрідний шантаж, спроби вивести нас на прямі переговори із сепаратистами й «поганий симптом взагалі».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російські військові зі Спільного центру контролю і координації режиму припинення вогню залишать Донбас 19 грудня.

МЗС України обурене одностороннім рішенням Російської Федерації про виведення військовослужбовців Збройних сил РФ зі складу СЦКК.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: