З вечора і до ранку: динаміка обстрілів сил АТО

Читать на русском

Незважаючи на численні домовленості та переговори, обстріли в зоні АТО не припиняються ані вночі, ані на свята. Вже майже звичними стали повідомлення про те, що в темний час доби бойовики активізують вогонь по українських позиціях. Натомість удень з’явилися нові способи «контролювати» ЗСУ, для цього використовують квадрокоптери. Аналітики «Слова і Діла» з’ясували, якою була динаміка обстрілів сил АТО з 24 листопада до 21 грудня 2017 року.

Згідно з даними штабу АТО, найважчими за поточний місяць були 2-3 грудня, 9-10 грудня, а також ніч на свято Миколая. Зокрема, саме ввечері 18 грудня незаконні збройні формування з населеного пункту Горлівка Донецької області здійснили обстріл із реактивних систем залпового вогню «Град» по населеному пункту Новолуганське. Були поранені 8 осіб, серед яких шість жінок, один чоловік та одна дитина.

Петро ПорошенкоНародний депутат України
Порошенко обіцяє повернути Донбас протягом рокуСказано 10 березня 2016 р.Статус обіцянки: Не виконано

Експерти говорять, що таку активність бойовиків можна пояснити відновленням контролю України над населеними пунктами Гладосове, Травневе та частиною позицій у районі Горлівки.

А той факт, що РФ вирішила вивести своїх офіцерів зі складу Спільного центру з координації і контролю на Донбасі, лише підтверджує це, тому цілком імовірно, що в подальшому обстріли лише посилюватимуться.

Учасники Тристоронньої контактної групи більш оптимістичні. Цього тижня в Мінську домовилися про перемир'я на Донбасі з опівночі 23 грудня 2017 року.

У ЗСУ поки не готові прогнозувати, як довго протримається ця тиша. Власне, військові говорять, що найближчої доби на передовій чекають на наступ противника в зв'язку з новими домовленостями про припинення вогню.

Детальніше про обстріли – на інфографіці.

Нагадаємо, раніше Франція звернулася до бойовиків щодо запровадження режиму тиші на час новорічно-різдвяних свят.

Докладніше про обстріли в зоні АТО читайте в матеріалі «Зимове загострення. Чи готові бойовики піти в наступ».

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: