Для оптових покупців підвищення вже відбулося на 9%. Комуналка та енергоресурси цього року дійсно подорожчають.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор спеціальних програм науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев, оцінюючи інформацію про те, що НКРЕКП підвищить ціну на електроенергію майже на 16% на оптовому ринку в два етапи.
«Буде подорожчання, оскільки є план приведення їх до економічно обґрунтованого рівня. Якщо хтось вважає, що ми вже вийшли на такий рівень, то це не так. Економічно обгрунтований рівень, як горизонт – до нього можна довго йти, але він усе одно віддалятиметься. Чому так? Тому що тарифи зараз, у тому числі на ЖКГ, формуються за загальною формулою – витрати компанії плюс маржа компанії. Тобто це витратний принцип ціноутворення», – пояснив Рябцев.
Витрати зростатимуть завжди, тому що є факти інфляції та девальвації, додав він.
«Отже, послідовно підвищуватимуться тарифи на все, оскільки витрати компанії збільшуються», – зазначив експерт.
На його думку, тарифи могли б знижуватися, якби вони були стимулюючими, при тому не лише для споживача за рахунок скорочення споживання, а й стимулюючими для компаній зі скорочення витрат.
«У нас на стимулюючий принцип тарифоутворення ніхто не переходить, тому що НКРЕКП виконує волю господарів», – додав фахівець.
Тимчасово призначає членів НКРЕКП у нас президент, нагадав експерт. При тому і призначення Вовка, і закон про призначення тимчасових членів НКРЕКП були проведені з порушенням Конституції, уточнив він.
«Нардепи чомусь самі не захотіли призначати тимчасових членів НКРЕКП і доручили це президенту. Законопроект цей був поданий представниками трьох фракцій – БПП, НФ і «Опоблоку». Виникає питання, кому вигідно, щоб президент призначав тимчасових членів НКРЕКП. Хто отримує найбільший зиск від того, що тарифи зростають, і хто у нас є найбільшими власниками теплокомуненерго та облгазів?», – резюмував Геннадій Рябцев.
Нагадаємо, ще взимку прем'єр-міністр Володимир Гройсман запевнив, що газ для населення не подорожчає.
Також ми повідомляли про те, скільки обіцянок виконав, а скільки провалив Кабмін Гройсмана.
Раніше аналітики «Слова і Діла» з'ясували, яку частину своїх доходів українські сім'ї витрачають на комунальні платежі.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»