Ідея плати за газові мережі негативна. Облгази – тарифні компанії і їхні затрати закладаються до тарифів споживачам. Що більше роздуваються затрати, то більше зростають тарифи.
Про це на своїй сторінці в Facebook розповів експерт з енергетичних питань Андрій Герус, передає «Слово і Діло».
«По суті, плата за газ – це прихований квазіподаток на споживача, а не на якогось Фірташа. Наприклад, в обґрунтуванні підвищення тарифу ПАТ «Черкасигаз» вказана плата за «експлуатацію державних мереж» у розмірі 32,7 мільйона гривень, які тепер мають лягти до тарифу споживача», – зазначив Герус.
На його думку, це неправильне рішення, оскільки багато мереж побудовані не якоюсь державою, а самими споживачами.
«У корумпованій державі кожен новий грошовий потік для якихось чиновників згори – це зло. Навіщо цей сумарний щорічний потік кешу в розмірі близько мільярда гривень, для яких розумних потреб?», – додав він.
Експерт підкреслив, що ми живемо в умовах обмежених ресурсів, тому краще використати ці гроші на встановлення лічильників.
«Є ще з десяток більш корисних варіантів, як витратити гроші. Однозначно, така плата призводить до зростання тарифів», – наголосив Герус.
Нагадаємо, минулого року в Україні запропонували запровадити абонплату за газ і мають намір запровадити пеню за борги з комуналки з 2019 року.
Раніше аналітики «Слова і Діла» з'ясували, яку частину своїх доходів українські сім'ї витрачають на комунальні платежі.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»