Перед новорічними святами Тристороння контактна група провела зустріч, під час якої учасники домовилися про встановлення чергового безстрокового режиму припинення вогню на Донбасі. Цього разу режим перемир'я почався в ніч на 23 грудня. Перша ж доба цього «перемир'я» показала, що бойовики його дотримуватися не збираються, ані дня без порушень зафіксовано не було. Аналітики «Слова і Діла» з'ясували, якою була динаміка обстрілів сил АТО з 22 грудня до 22 січня.
Загалом за цей період було зафіксовано 180 обстрілів сил антитерористичної операції, в результаті яких 13 військових загинули, а ще 52 – отримали поранення.
Уже 23 грудня, в перший день, коли діяв режим припинення вогню, на Донбасі загинув один український військовий, ще один був поранений. Наступного дня терористи продовжували провокувати сили АТО на відкриття вогню. У штабі зазначили, що такі дії свідчать про зацікавленість у подальшому загостренні конфлікту й демонструють небажання дотримуватися режиму припинення вогню.
Кількість обстрілів за цей місяць коливалося від 2 до 10 за добу. Найчастіше бойовики використовували міномети калібру 82 мм і 120 мм.
Під час дії святкового «перемир'я» ситуація на сході України кілька разів загострювалася. 31 грудня було зафіксоване загострення на донецькому напрямку. «На донецькому напрямку в нічний час противник зі стрілецької зброї та гранатометів неодноразово обстрілював наші оборонні укріплення в Верхньоторецькому. На Приазов'ї ворог із мінометів різних калібрів грубо порушував перемир'я біля Гнутового та Широкиного. А неподалік Водяного вів вогонь із гранатометів і легкого піхотного озброєння», – повідомили в штабі.
Два рази за місяць загострювалася ситуація на луганському напрямку: 12 cічня (тоді ж ОБСЄ заявила про початок ескалації конфлікту на Донбасі) та 17 січня (тоді були зафіксовані найважчі втрати сил АТО за місяць – троє загиблих і п'ятеро поранених).
Детальніше – на інфографіці.
Нагадаємо, сьогодні перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг заявив про ознаки ескалації конфлікту на Донбасі.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»