Карта АТО: ситуація на сході України станом на 29 січня

Читать на русском

Ситуація на сході країни станом станом на 06:00 29 січня 2017 за даними РНБО України, прес-центру АТО, Міноборони, журналістів і волонтерів.

Обстріли:

Упродовж доби, що минула, жодний український воїн не загинув і не був поранений.

Проте, ворожі провокації цього дня не припинялися, хоча до 21-ї години на лінії зіткнення панувала тиша. Але увечері сили агресора відновили звичну для себе практику обстрілів позицій українських захисників. Основним засобом вогневого впливу противника стали міномети, причому, винятково заборонені Мінськими угодами системи калібру 120-мм. Зауважимо, що мінометні та інші озброєння загарбник використовував виключно прицільно, намагаючись заподіяти максимально можливих втрат і збитків нашим військовим. Проте українська армія й далі повністю контролює ситуацію в районі відбиття ворожої агресії.

Загалом минулої доби уздовж усієї лінії зіткнення противник провів 4 прицільні обстріли позицій Збройних Сил України. Загалом на Луганському напрямку в бік українських оборонних укріплень окупанти випустили 32 снаряди з мінометів калібрів 120-мм.

Напрямки:

На донецькому напрямку близько 23 години ворог організував єдину вогневу провокацію, обстрілявши із гранатометів позиції Збройних Сил України на підступах до Широкиного.

Зауважимо, що підрозділи Збройних Сил України цього дня лише двічі змушені були адекватно і ефективно відповідати ворогу поблизу Луганського та Троїцького, коли щодо життя та здоров’я наших звитяжців виникала безпосередня загроза.

На луганському напрямку російсько-окупаційні війська здійснили 3 обстріли українських позицій, сконцентрувавши свою активність переважно на Світлодарській дузі. Двічі, із незначною перервою, противник загалом протягом півтори години вів вогонь із крупнокаліберних кулеметів та 120-мм мінометів по оборонцям Луганського, випустивши по нашим позиціям 16 снарядів.

Також шістнадцять 120-мм мін окупанти випустили по опорним пунктам захисників поблизу Троїцького.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: