У січні 2018 року подорожчала електроенергія для промисловості. Що ж стосується населення, то востаннє ціни на світло підіймали в березні 2017 року. Це був останній із п’яти етапів підвищення тарифів, що почалися з 1 квітня 2015 року. Крім того, в Україні діє нічний тариф, яким можуть користуватися ті, хто встановив двозонні лічильники.
Чи багато платять українці за світло, вирішили з’ясувати аналітики «Слова і Діла», порівнявши середню вартість електроенергії для населення в різних країнах світу, враховуючи ціну за 1 кВт на годину в доларах.
До першої десятки країн із найдешевшою електроенергією для населення входять деякі колишні радянські республіки. Найдешевше світло в Туркменістані, де за кіловат на годину люди платять лише 0,01 долара. Не набагато дорожча електрика в Узбекистані, Киргизстані й Таджикистані, де населення платить 0,02 долара за кіловат.
Україна – на п’ятому місці, за кіловат на годину ми в середньому платимо 0,05 долара. Стільки ж коштує електроенергія в Азербайджані. Трохи дорожче світло в Білорусі – 0,06 долара, в Грузії та Казахстані світло по 0,07 долара, а замикають «найдешевшу» десятку країн світу Сербія та Російська Федерація, де за електроенергію населення сплачує 0,08 долара.
У США коштує стільки ж, як і в Туреччині, – по 0,13 долара за кіловат. Поляки, чехи та словаки вже змушені платити більше – по 0,18 долара за кіловат. У Франції та Великій Британії ціни майже однакові – в межах 0,21-0,22 долара.
У Греції, Швеції та Австрії за кіловат електроенергії на годину потрібно викласти 0,24 долара. А найдорожче світло в Німеччині й Данії – по 0,38 долара за кіловат на годину. Не дивно, що саме в цих країнах такі популярні «зелені» технології та енергозбереження.
Детальніше – на інфографіці.
Раніше «Слово і Діло» повідомляло, що у НКРЕКП анонсували зростання тарифів обленерго.
Також ми писали, що «Нафтогазу» дозволили торгувати електроенергією.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»