Якщо порівнювати з Угорщиною, то тут слід зважати, що вона зараз свариться з усіма. Для них це не нова практика. Угорський прем’єр посварився з прем’єром Люксембургу, наприклад. У ситуації ж із Польщею відносини стали заручниками боротьби всередині Польщі.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Ілля Заводовський, оцінюючи конфлікт між Києвом та Варшавою.
«Усередині Польщі є два крила – соціалісти, які широко представлені в парламенті, й праві. Триває дискусія всередині Польщі. Першочерговою тут є польська боротьба, а відносини з Україною вторинні. Звичайно, Україна не може на це не реагувати», – зазначив Заводовський.
Тобто це політика такого собі давнього націоналізму, яка приблизно за три роки має припинити діяльність цього крила й такого польського вектора, додав фахівець.
«За деякий час ми знову повернемося до нормальної політики. Зараз це нормальний процес, який потрібно просто перетерпіти», – констатував він.
Експерт не виключив, що за цей період буде ще більше загострення конфлікту.
«Потрібно просто перечекати. Адже тут коренем проблеми є внутрішня політика, а не зовнішня. У Польщі майже однаковий відсоток людей, які підтримують цю політику й не підтримують. Другі якраз, скоріш за все, прийдуть на зміну першим. Для України головне – не наламати дрів за цей час», – резюмував Ілля Заводовський.
Раніше в Польщі націоналісти розібрали пам'ятник УПА. У відповідь Український інститут національної пам'яті призупинив легалізацію польських меморіальних об'єктів в Україні. При цьому Мінкульт Польщі вважає, що все було законно.
Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава прагне дружніх відносин із Києвом.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»