Ксенія Собчак, яка балотується на посаду президента РФ, заявила, що українська влада перешкодила єдиному російському політикові, що підтримав їх національний суверенітет, відвідати Україну відповідно до її законів.
Про це вона в неділю, 11 березня, написала в Instagram, передає «Слово і Діло».
Собчак нагадала, що вважає анексію Криму беззаконною, а в Крим вона збиралася не з метою передвиборчої агітації.
За її словами, в листі було зазначено, що планована поїздка не носить характеру передвиборної агітації.
«Я не веду в Криму ніякої передвиборної кампанії, там не розміщуються мої агітаційні матеріали. Однак в Криму живуть люди - українські та російські громадяни - стали заручниками нинішньої ситуації. Множаться свідоцтва порушення прав людини в Криму, і в цих порушеннях винна російська, а не українська влада. Тому проблема Криму неминуче стала предметом передвиборних дискусій в Росії», - пояснила Собчак.
Вона назвала себе одним з небагатьох російських політиків, які відкрито заявляють про те, що події березня 2014 року - грубе порушення міжнародного права.
«Я виступаю за виведення російських збройних формувань з Донбасу і за рішення кримської проблеми в рамках міжнародних норм», - підкреслила політик.
За словами Собчак, для неї стала дивовижною відповідь міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.
«Він відмовив на моє прохання, звинувативши мене в «політичній шизофренії». Дуже не хочеться відповідати вищій посадовій особі суверенної держави в дусі «сам такий», але задумайтеся: українська влада перешкодила єдиному російському політикові, що підтримав їх національний суверенітет, відвідати їх країну в суворій відповідності з її законами. Так кому насправді вигідна окупація Криму та війна на Донбасі, хто фактично діє в інтересах Путіна, ДНР і ЛНР? У кого з нас шизофренія?», - написала вона.
Нагадаємо, Ксенія Собчак повідомила, що направила лист у посольство України в РФ з проханням дозволити їй в'їзд до Криму через територію України.
Як стало відомо, Клімкін назвав «шизофренією» прохання Собчак пустити її в Крим.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»