Колегія суддів Апеляційного суду міста Києва вважає, що роз'яснення НАЗК від 8 грудня 2017 року №1375 про початок досудового розслідування за фактами декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення без належних перевірок та висновків Нацагентства не узгоджується з вимогами ст. 214 Кримінального процесуального кодексу.
Про це йдеться в мотивувальній частині рішення, ухваленому за результатами розгляду скарги САП на відмову в усуненні з посади голови Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової, текст якого є в розпорядженні журналіста «Слова і Діла».
«Роз'яснення не узгоджується з вимогами статті 214 КПК України, за якою слідчий, прокурор після подачі заяви повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язані внести відомості до ЄРДР і почати розслідування», – наголошується в рішенні.
Також в Апеляційному суді Києва не погодилися з висновками слідчого судді про те, що порушення або розслідування справи Гаврилової є необґрунтованим втручанням правоохоронних органів у приватне життя особи, оскільки вищезгадане роз'яснення НАЗК не зареєстроване в Міністерстві юстиції й на нього не можна посилатися як на нормативно-правовий акт.
Таким чином, колегія суддів виключила вказаний висновок слідчого судді з рішення, проте залишила рішення в силі.
Нагадаємо, НАЗК знайшло порушення в декларації нардепа.
Раніше нардепа Мельничука викликали до Нацагентства.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»