Попередні два пленарні тижні Верховної Ради були дуже насиченими: кадрові призначення, зняття недоторканності з Надії Савченко та Євгена Бакуліна. Цього тижня парламент зосередиться на питаннях національної безпеки, а також, можливо, скасує обов'язкову подачу декларацій для антикорупціонерів. «Слово і Діло» розбиралося, за що 3-6 квітня голосуватимуть народні депутати.
Першим на порядку денному Ради стоїть питання скасування електронних декларацій для громадських активістів. З такою ініціативою спікер парламенту Андрій Парубій виступив ще минулого тижня. «Цей законопроект і скасовує е-декларування, і запроваджує декриміналізацію для цієї категорії осіб, які мною були визначені. Це громадські діячі-антикорупціонери, а також члени наглядових рад, іноземці, які працюють в Україні. Якщо сьогодні комітет зможе розглянути ці законопроекти, завтра вранці в нас буде можливість включити їх до порядку денного й завтра ж їх і розглянути», – заявив сьогодні під час Погоджувальної ради Парубій.
Крім того, 3 квітня Рада розгляне законопроект про пенсійне забезпечення осіб, звільнених із військової служби, а також блок питань щодо місцевого самоврядування. На порядку денному на завтра також буде блок питань екологічної політики. У середу, 4 квітня, традиційно розглядатимуться ратифікації.
На четвер, 5 квітня, запланований блок національної безпеки і оборони, а також законопроекти щодо реформи парламенту. «Також хочу вам доповісти, що ми під час наради домовились, ініціювали ідею про запровадження єдиної електронної карти для народного депутата, яка б працювала і на вхід до зали Верховної Ради України, і для голосування, і для голосування в комітетах, як в Європейському парламенті. І домовилися, що ми починаємо технічну підготовку для врегулювання цього питання, щоб наступне скликання могло вже працювати за цією системою», – додав Парубій.
Фракції «Блоку Петра Порошенка» та «Народного фронту» підтримали ініціативу Парубія про розгляд у першу чергу питання декларацій для антикорупціонерів. «Ми внесли законопроект 8209 про декриміналізацію, щоб не притягали громадських діячів до кримінальної відповідальності, й ми також там пропонуємо шляхи виходу з цієї кризової ситуації. Але водночас ми підтримуємо прозорість фінансів для громадських організацій, але ми не хочемо, щоб електронне декларування було використане як репресивний механізм для знищення єдиної живої структури – громадянського суспільства, яке бореться з корупцією», – озвучила позицію «Батьківщини» Юлія Тимошенко.
На Погоджувальній раді також обговорювали ситуацію з будівництвом газопроводу «Північний потік-2». У НФ нагадали, що фракція зареєструвала проект постанови про звернення Ради до міжнародного співтовариства про неприпустимість будівництва цього газопроводу й загрозу монополії Росії на газовому ринку Європи. У «Самопомочі» також підтримали необхідність звернутися до міжнародних партнерів щодо газопроводу.
«Опозиційний блок» вимагав звіту керівників правоохоронних органів через скандал, який виник минулого тижня. Крім того, фракція наполягає на ухваленні законопроекту №7403 для підтримки українських фермерів. Про фермерів традиційно згадав Олег Ляшко: лідер Радикальної партії вимагає розглянути зміни до Конституції для визнання фермерського господарства основою аграрного ладу. «Давайте фермерам віддамо землю, а не латифундистам і транснаціональним корпораціям. Ми вимагаємо від вас підтримати наші законопроекти, які дадуть можливість відновити вітчизняну економіку, щоб Україна не була експортером дешевої робочої сили й сировини, а щоб ми експортували готову продукцію, гідно заробляли й створювали робочі місця українцям усередині країни», – підкреслив Ляшко.
Група «Воля народу» вимагала скасувати заборону на планові перевірки ціноутворення у сфері житлово-комунального господарства. Ярослав Москаленко також попросив фракції підтримати постанову про запровадження мораторію на відключення населення від послуг із постачання електроенергії та газу.
Детальніше – на інфографіці.
Нагадаємо, Андрій Парубій підписав постанову про невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації в окупованому Криму.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»