Київрада передумала. Музею на Поштовій площі не буде

Читать на русском
Сесію Київради, де мало розглядатися питання розірвання договору із забудовником Поштової площі, перенесли.

Пленарне засідання Київської міської ради, де мало розглядатися питання музею на Поштовій площі, заплановане на четвер, 12 квітня, перенесли на вівторок, 17 квітня.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомила прес-служба Київради.

Віталій КличкоМіський голова Києва
Кличко пообіцяв зберегти унікальну археологічну знахідку на Поштовій площіСказано 2 березня 2015 р.Статус обіцянки: Виконано

Згідно з повідомленням, засідання перенесли «в зв’язку з технічними причинами».

Як відомо, сьогодні Київрада мала розглянути питання припинення договору з ТОВ «Хенсфорд-Україна», що споруджує торгово-розважальний центр (ТРЦ) на Поштовій площі, з метою збереження та музеєфікації виявленого під час археологічних розкопок прибережного міського кварталу XI-XII століття. Відповідний проект рішення Київради, підготовлений депутатом від «Самопомочі» Сергієм Гусовським, включений до порядку денного засідання.

Проект документа передбачає передачу земельної ділянки та недобудованого об'єкта «Музею історії Києва», проведення археологічних досліджень ДП «Центр археології Києва Інституту археології НАН України» та подальше створення музею за проектом, який здобуде перемогу на міжнародному конкурсі.

Згідно з проектом «Хенсфорд-Україна», під розміщення музею планують відвести кімнату 10 на 10 метрів. Про це повідомляла Аннабелла Моріна, голова ГО «Почайна». Моріна раніше підготувала проект створення музею на Поштовій площі, який здобув перемогу в рамках столичного «Бюджету участі». Для створення об'єкта місто має намір виділити 2 млн грн.

Раніше заступник голови КМДА Олександр Спасибко заявив, що питання створення музею стародавнього міста на Поштовій площі вирішуватимуть на міжнародній конференції.

Нагадаємо, кілька років тому під час будівництва підземного торговельного центру на Поштовій площі в Києві археологи розкопали вулицю XI-XII століть. Серед знахідок: печатки княжої доби, наконечники стріл, прикраси, стремена, глиняний посуд.

Роботи учених на цьому місці тривали з весни 2015-го. Але на початку 2017 року процес зупинився через небажання інвестора продовжувати фінансувати дослідження.

Також у Києві передумали встановлювати головний флагшток країни.

Раніше стало відомо, коли відкриють Музей Революції.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: