Лондонський міжнародний арбітражний суд 26 квітня виніс арбітражне рішення в спорі за позовом міноритарних акціонерів Укрнафти проти Нафтогазу.
Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.
«Арбітри дійшли висновку, що ключові положення Акціонерної угоди між Нафтогазом і компаніями Ігоря Коломойського з корпоративного управління Укрнафтою не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України», - йдеться в повідомленні.
Зокрема, скасована стаття 9 угоди в частині, що стосується обрання голови правління Укрнафти із запропонованих міноритаріями (компаніями Коломойського) кандидатів.
Крім того, суд скасував положення, згідно з яким міноритарії номінують 5 з 11 членів наглядової ради Укрнафти при кворумі в 8 членів органу.
«Трибунал постановив, що в цілому акціонерна угода є чинною, хоча ключові його положення з корпоративного управління Укрнафти є такими, що не підлягають виконанню», - резюмують в НАК.
Нагадаємо, в січні 2010 року Нафтогаз і міноритарні акціонери Укрнафти (пов'язані з групою Приват компанії Littop Enterprises Limited, Bridgemont Ventures Limited, Bordo Managament Limited, Balliotti Enterprises Limited, Renalda Investments Limited) уклали акціонерну угоду, яка, зокрема, визначала процедуру обрання глави і членів правління, а також наглядової ради і необхідного кворуму найбільшої нафтовидобувної компанії країни.
Позивачі заявили, що з січня 2015 року Нафтогаз намагався захопити контроль над Укрнафтою, порушуючи акціонерну угоду.
Як повідомлялося, в грудні 2017 року Укрнафта виплатила Коломойському 2,3 млрд дивідендів.
Раніше Високий суд Лондона продовжив всесвітній арешт активів Коломойського та Боголюбова.
А 19 грудня Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів колишніх власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у зв'язку з позовом ПАТ КБ «ПриватБанк» проти своїх колишніх власників.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»