Поки в Києві проходить фінал Ліги чемпіонів, на який з'їхалися десятки тисяч футбольних вболівальників з усього світу, в багатьох країнах серйозно розглядають питання бойкотування Чемпіонату світу з фтуболу-2018 у Російській Федерації. Після отруєння Сергія Скрипаля в британському Солсбері прем'єр-міністр Тереза Мей заявила, що міністри та високопосадовці Британії не поїдуть до Росії на Чемпіонат світу з футболу. Зокрема, це рішення стосується представників британської королівської сім'ї. Ми вирішили подивитись, які були випадки бойкотів ЧС з футболу, та з чим вони були пов'язані.
Перший Чемпіонат світу з футболу, який проходив в Уругваї в 1930 році, бойкотували багато футбольних команд. ФІФА ухвалила рішення проводити ЧС в Уругваї, оскільки команда країни тоді вважалася однією з найсильніших після перемоги на Олімпіаді. До того ж країна святкувала сторіччя незалежності. Однак приїхати до Уругваю змогли лише 13 команд, з яких 9 були з Північної та Південної Америки. Оскільки на початку минулого століття ще не було трансатлантичних перельотів на комфортабельних лайнерах, то більшість європейських команд просто не змогли перетнути океан.
Через 20 років, коли ЧС проходив у Бразилії, його проігнорувала команда Індії, оскільки гравцям заборонили грати босоніж. Усі наступні бойкоти вже були пов'язані з політикою. Так, у 1958 році на ЧС у Швеції відмовилися їхати гравці команд із Туреччини, Єгипту та Судану через участь у турнірі команди з Ізраїлю.
У 1974 році команда СРСР не поїхала до Західного Берліна (ФРН) через відмову грати відбірковий матч зі збірною Чилі на стадіоні, де раніше були розстріляні прихильники Альєнде.
У 2018 році навряд чи дійде до ігнорування ЧС у Росії футболістами, проте після заяви британського уряду про бойкот не виключено, що таке рішення можуть ухвалити урядовці Швеції, Ісландії, Данії та Польщі. Також група депутатів Європейського парламенту підписали листа, в якому закликають уряди країн ЄС бойкотувати ЧС-2018 у Росії.
«Поки Путін продовжує нелегальну анексію Криму, утримує українських політичних в'язнів і підтримує війну на сході України, ми не можемо робити вигляд, що цей турнір проводить наш хороший сусід», – ідеться в зверненні депутатів Європарламенту.
Детальніше – на інфографіці.
Нагадаємо, ми писали, що на фінал Ліги чемпіонів до Києва приїде король Іспанії.
Скільки вболівальників із різних країн світу очікується на фіналі ЛЧ в Києві, читайте тут.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»