Річ у тім, що питання гендерних квот абсолютно не нове, при тому, що вони впроваджувалися раніше і є сьогодні.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів Андрій Дуда, оцінюючи пропозицію віце-спікера парламенту Ірини Геращенко впровадити гендерні квоти до виборчого законодавства.
«Ця ініціатива йде виключно, скажімо так, у руслі європейських традицій. Це має місце бути, але в нас норми про гендерну рівність уже закладалися. Тут лише більш важливе питання, на якому рівні та як відображати ці квоти. Тому що в разі, якщо брати за основу просто виборчий список, то це нічого не дасть. Ну, дадуть у кінці списку жінок, але це не матиме ефекту», – зазначив Дуда.
На його думку, має бути розроблена певна формула запровадження гендерних квот.
Тобто, якщо запроваджувати, то, наприклад, у п’ятірках чи десятках у виборчому списку, уточнив він.
«А саме перша п’ятірка, друга, третя. Тобто, якщо так, то це може бути. Але квоти мають бути належно прописані», – пояснив Дуда.
Інша річ, чи правильним буде таке рішення, додав він.
«Тут скоріше важливо, чи це додає ефективності роботі представницьких та законодавчих органів», – підкреслив експерт.
«У нас є окремі ради, де значна більшість жінок. Наприклад, у Львівській області і голова громади, і секретар ради жінки. В раді також більшість жінок. Але чи впливає це на ефективність роботи? Тут усе індивідуально», – резюмував Андрій Дуда.
Додамо, за словами Геращенко, вплив жінок на ухвалення державних рішень збільшився, але представництво у владі є недостатнім.
Детальніше про те, як пройшло голосування в першому читанні за проект виборчого кодексу, читайте в матеріалі «Слова і Діла» «Виборча реформа. Хто дав вирішальні голоси?».
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»