Масове отруєння в Черкасах на шкільній лінійці 8 травня могло статися в результаті розливу нафтопродуктів у сусідній військовій частині.
Як пише «Слово і Діло», про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів гендиректор «Центр громадського здоров'я МОЗ» Володимир Курпіта.
За словами Курпіти, представники МОЗ на місці отруєння в Черкасах досліджували воду, повітря, ґрунт і продукти харчування. За підсумками досліджень фахівці не виявили зміни у жодному з показників, за винятком наявності свинцю в ґрунті.
«Але парадоксальність ситуації у тому, що ми не можемо стверджувати, що рівень свинцю в ґрунті перевищує допустиму норму, оскільки ці норми були скасовані в 2014 році. Якщо порівняти виявлений нами показник наявності свинцю в ґрунті у черкаській школі з нормами 2014 року, то його рівень перевищує допустимі в два рази», - зазначив Курпіта.
Він також підкреслив, що свинець може викликати отруєння, якщо він потрапить в організм.
«Свинець застосовується у добавках для нафтопродуктів. Як ми припускаємо, у сусідній військовій частині перед лінійкою міг статися розлив нафтопродуктів, які після того, як у місті підвищилася температура повітря, почали випаровуватися. В результаті ці пари викликали інгаляційне ураження (пошкодження органів дихання, - ред.) у дітей. Але це припущення. Остаточну відповідь на це питання мають дати органи слідства», - додав Курпіта.
Нагадаємо, раніше в СБУ припустили, що отруєння дітей в школах могло бути диверсією.
8 травня 2018 в Черкасах в загальноосвітній школі №8 під час лінійки учні стали масово втрачати свідомість. Було госпіталізовано близько 60 учнів і вчителів.
Поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційних захворювань та масових отруєнь) Кримінального кодексу України.
Це не перший випадок отруєння дітей в школах. Слідом за Черкасами та Новомосковську, де масово стало зле дітям, аналогічні випадки сталися в Нікополі та Кривому Розі.
В середині травня в селі під Мар'їнкою евакуювали школу через розпилення сльозогінного газу. А 21 травня в Миколаєві в школі розпилили невідому речовину, в результаті чого були евакуйовані близько 400 учнів.
22 травня у харківській школі № 3 розпилили невідому речовину. Частину дітей госпіталізували, інших евакуювали з навчального закладу.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»