За рік до виборів пора підвести підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання і подивитися, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Кожен день «Слово і Діло» буде аналізувати рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться по всьому списку парламентаріїв. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбиралися, як працює Євген Бакулін (фракція «Опозиційного блоку»).
Нагадаємо, 15 березня Верховна Рада позбавила Бакуліна депутатської недоторканності і дозволила його арешт. Нардепа підозрюють в причетності до закупівлі так званих «вишок Бойка», придбаних за завищеною в 2 рази ціною (по 400 млн доларів за кожну). На початку квітня Бакулін був оголошений в розшук. На території України його немає.
У парламент Бакулін був обраний в листопаді 2014 року по виборчому округу №106 (Луганська область). Поки він працював в Раді, то дав всього п'ять обіцянок і жодної не виконав.
Всі обіцянки у нього програмні, дві він встиг провалити. Так, Бакулін хотів забезпечити освітню галузь проривними рішеннями. Коли Рада голосувала за новий закон про освіту, депутат був відсутній і своїх пропозицій до другого читання не вносив. Не вносив він також інших законодавчих ініціатив в сфері освіти.
Не склалося у парламентарія з обіцянкою контролювати роботу енергетичних мереж на законодавчому рівні. У програмі була також написано, що він буде робити все від нього залежне для безперебійного постачання гарячої води. З вересня 2016 року контролем енергомереж займається Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг. А Бакулін жодного законопроекту не зареєстрував.
Ще три обіцянки Бакулін повинен виконати, хоча з огляду на ситуацію з його кримінальним переслідуванням, це малоймовірно. Виборцям в своєму окрузі Бакулін обіцяв комунальні та транспортні послуги високої якості, а місцевих підприємствам – необхідні ресурси.
Крім того, депутат пообіцяв відстоювати курс на зменшення державної залежності від імпортних енергоносіїв, а також вирішити питання працевлаштування молоді. Для вирішення цих питань Бакулін ще нічого не зробив.
Подивитися, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про які ми писали раніше, можна в рубриці «Рік до виборів». Читайте, зокрема, як працюють:
Ви можете також перевірити кількість обіцянок і якість їх виконання будь-яких політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.
Всі обіцянки чинних народних депутатів вже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожного обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»