У травні ціни в Україні не змінилися в порівнянні з квітнем. При цьому інфляція в квітні склала 0,8%, 1,1% в березні, 0,9% в лютому і 1,5% в січні.
Про це свідчать дані Держслужби статистики, пише Слово і Діло
У річному вимірі зростання споживчих цін сповільнилося до 11,7% з 13,1% за підсумками квітня, 13,2% за підсумками березня, 14% - лютого і 14,1%-січень.
Уточнюється, що базова інфляція в травні впала до 0,2% з 0,6% в квітні і 1,4% в березні, в річному вимірі вона склала 9,3%.
Держстат уточнює, що з початку року споживчі ціни в Україні зросли на 4,4%, а базова інфляція склала 3,5%.
Так, в травні в порівнянні з квітнем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,7%.
«Найбільше (на 9,5% і 7,3%) подешевшали яйця і гречана крупа. На 2,9-0,5% знизилися ціни на овочі, молоко і молочні продукти, цукор, сало, фрукти, рис, олію. У той же час на 0,8-0,5% подорожчали риба та продукти з риби, макаронні вироби, хліб, безалкогольні напої», - повідомляє Держстат.
Також, ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,8%, в т.ч. тютюнові вироби - на 2,4%, алкогольні напої - на 1,0%.
«Зростання тарифів на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на водопостачання на 2,2%, каналізацію - на 1,8%, утримання будинків і прибудинкових територій - на 1,2%», - відзначили в Держстаті.
Як відомо, Міжнародний валютний фонд вже переглянув темпи приросту українського ВВП, новий прогноз виявився вельми обнадійливим.
Також Нацбанк зробив прогноз інфляції до 2020 року.
Раніше аналітики «Слова і Діла» з'ясували, чи залежить зростання цін на продукти від подорожчання палива.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»