Рейтинги Порошенка за останні два роки впали вдвічі, тоді як електоральна підтримка Тимошенко, навпаки, відчутно зросла. Але багато українців віддали б свої голоси й за інших кандидатів. Принаймні в деяких соціологічних дослідженнях фігурують не лише Вакарчук і Зеленський, а й голова забороненої в Україні Компартії Симоненко, який набирає більшу підтримку респондентів, ніж Яценюк та Ярош разом узяті.
Тому порівнювати різні дослідження завжди цікаво й пізнавально. Іноді соціологи об'єднують зусилля та проводять спільні опитування. Сьогодні ми вирішили порівняти показники двох соціологічних груп.
Для цього «Слово і Діло» взяло шість досліджень, проведених протягом 2016-2018 років соціологічною групою «Рейтинг», і вісім досліджень за той же період Київського міжнародного інституту соціології (КМІС). Респонденти відповідали на одне запитання: «За кого б ви проголосували, якби вибори президента проходили найближчої неділі».
Якщо подивитися результати досліджень щодо кожного політика окремо, то виходить, що за два роки рівень підтримки міг падати або злітати на 3-13%. У Тимошенко, за даними «Рейтингу», електоральна підтримка коливалася від 13,6 до 17,7%, а за даними КМІС – від 16,1 до 24,8%. Досить низькі рейтинги в так званих нових облич. До того ж серед опитаних завжди набиралося 4-15% тих, хто віддав би свій голос за тих, кого не було в опитуванні.
Детальніше – на інфографіці.
Також ми писали про те, як виконують обіцянки лідери електоральних рейтингів.
Раніше соціологи назвали лідерів президентського рейтингу до виборів-2019.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»