Проблема невідвідуваності депутатів базується на тому, що депутати в робочий час просто займаються іншими своїми справами.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Андрій Дуда, оцінюючи ситуацію з прогулами депутатів.
«Те, що ми часто спостерігаємо тишу в сесійній залі через відсутність та прогули нардепів, є показником рівня політичної культури», – зазначив Дуда.
За його словами, європейський досвід визначає члена парламенту як неймовірно авторитетну фігуру, часто навіть як вершину політичної кар’єри для політика. Статус депутата у сприйнятті самими депутатами там зовсім не такий, як в Україні.
«Проблема прогулів ще й у тому, що в нас, мабуть, три чверті нардних депутатів є бізнесменами, для яких великою мірою мандат – це просто статус, що дозволяє їм краще вирішувати власні бізнесові проблеми. Тому більшу частину робочого часу депутати займаються власним бізнесом, а не політичною роботою», – пояснив політолог.
Він додав, що навіть робота в округах часто спускається на помічників.
«В принципі, це доволі ефективно, гроші під це виділяють. Часто це навіть нв роботі з виборцями жодним чином не позначається», – уточнив експерт.
Як показує досвід, на засідання ходять найбільше ті, хто бізнесу не має, хто, як правило, живе із зарплати, підкреслив політолог.
«Звичайно, є ті, хто живе поза Києвом, їхні сім’ї поза столицею, але основна версія прогулів – бізнес. Має бути відповідальність. Але відповідальність за прогули самі собі депутати забезпечити не можуть», – резюмував Андрій Дуда.
Нагадаємо, народний депутат України Сергій Каплін пообіцяв ініціювати низку змін до українського законодавства. Зокрема, запровадити систему штрафів за прогули народних депутатів.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»