НАК «Нафтогаз України» оскаржив призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу за позовом «Газпрому».
Про це заявив головний комерційний директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко на своїй сторінці в Facebook, пише «Слово і Діло».
«Ми зробили подання до Апеляційного суду Швеції, який розглядає оскарження рішення арбітражу», – написав Вітренко.
«На відміну від арбітражу, правила якого забороняють публічність, подання до Апеляційного суду, як правило, є публічним. Тому всі охочі можуть його прочитати – там є багато чого цікавого», – повідомив він.
Він висловив упевненість у тому, що «Нафтогаз» виграє в апеляційній справі й доб'ється виплати «Газпромом» решти боргу за програною в Стокгольмському арбітражі справою.
Як повідомлялося, Апеляційний суд округу Свеа задовольнив клопотання ПАТ «Газпром» і виніс наказ про призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо спору між «Газпромом» і «Нафтогазом» у рамках контракту на транзит газу. В українській компанії заявили, що рішення означає, що подальші дії «Нафтогазу» за процедурою стягнення 2,6 млрд доларів із «Газпрому» припинені тимчасово.
Раніше повідомлялося, що в Швейцарії судові виконавці проводять дії для арешту акцій проектних компаній морських газопроводів «Північний потік» і «Північний потік-2» – Nord Stream AG і Nord Stream 2 AG.
5 червня голандський суд задовольнив клопотання щодо арешту часток ПАТ «Газпром» в його голландських дочірніх компаніях та заборгованості цих дочірніх компаній.
Нагадаємо, 30 травня президент Петро Порошенко заявив, що в низці європейських країн почали стягувати активи російського «Газпрому» на користь «Нафтогазу» на виконання рішення Стокгольмського арбітражу щодо контракту на транзит газу.
Як повідомлялося, Стокгольмський арбітраж присудив виплату «Газпромом» «Нафтогазу» штрафу в розмірі 4,7 млрд доларів.
За підсумками двох арбітражних спорів між компаніями на постачання та транзит газу «Газпром» зобов'язаний виплатити НАК 2,56 млрд доларів.
Раніше в «Нафтогазі» розповіли про багатомільйонні премії.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»