Річ у тім, що навіть якщо припустити, що депутатську недоторканність скасують, то хоча дещо й зміниться, але частіше до зали ходити депутати не стануть.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів політолог Андрій Дуда, оцінюючи скасування недоторканності нардепів.
«Звичайно, для суспільства це буде важливий крок. Це дасть відчуття справедливості, бо для суспільства депутатська недоторканність є певним подразнювачем. Це дратує людей, оскільки це нерівність у статусі», – зазначив Дуда.
Врешті-решт, маємо приклади звичайного побутового конфлікту, де один з учасників є депутатом, а інший – звичайним громадянином, який буде затриманий, тоді як депутат – ні, додав експерт.
Звичайно, це неправильно й несправедливо, при тому, що навіть у такій побутовій суперечці депутат має більші переваги, навіть за Кримінальним кодексом, уточнив він.
Крім того, є момент з арештами при вчиненні корупційних діянь, нагадав Дуда.
«Наприклад, Розенблата не було можливості затримати на місці злочину. В разі, якщо буде зняття недоторканості, такі оперативні дії при вчиненні тих чи інших корупційних діянь можуть бути зовсім іншими. Їх зможуть затримати», – пояснив він.
Однак, за його словами, очікувати, чогось у державному управлінні не варто.
«Єдине, що буде ще, – політичні наслідки. Значно поменшає людей у парламенті, які мають великі статки. Падатиме мотивація проходження до парламенту людей із бізнесу. Це дійсно може змінити малюнок. Так було в місцевих радах, коли скасували їхню депутатську недоторканність. Рада почала складатися з бюджетників. Тенденція скорочення долі бізнесу була відчутною», – резюмував Андрій Дуда.
Нагадаємо, 19 червня комітет Ради повернув Парубію подання Генпрокуратури на Вілкула та Колесникова.
Раніше комітет відмовився знімати недоторканність із Пономарьова.
Нагадаємо, скасувати депутатську недоторканність президент Петро Порошенко обіцяв ще в березні 2015 року.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»