Незаконно засуджений в Росії український журналіст Роман Сущенко попросив відмовитися від голодування українця Олега Сенцова, також незаконно засудженого в РФ.
Про це в Facebook написав адвокат Марк Фейгін, пише «Слово і Діло».
«Вийшов від Романа Сущенка з Лефортово. Він просить передати Олегу Сенцову, щоб він беріг себе й відмовився від голодування. Банальні слова тут ні до чого, й так все зрозуміло», – повідомив він.
За його словами, Сущенко також передав слова підтримки українському омбудсмену Людмилі Денісовій і попросив усіх, від кого це залежить, допомогти їй домогтися зустрічі з політв'язнем.
На думку адвоката, ситуація з українськими політв'язнями стає вже зовсім непристойною й безсовісною.
Сенцов у колонії «Білий ведмідь» 14 травня оголосив голодування, вимагаючи звільнити всіх українських політв'язнів.
21 червня генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд закликав Росію звільнити українського режисера Олега Сенцова з гуманітарних міркувань і заявив про готовність подати прохання про його помилування.
20 червня Денісова закликала Москалькову звернутися до президента РФ із проханням звільнити Сенцова з в’язниці.
Російська сторона, попри обіцянки, відмовляє українському уповноваженому з прав людини Людмилі Денісовій у побаченні з політв'язнями.
Європейський суд із прав людини просить Росію надати всю інформацію про стан здоров'я українського режисера Олега Сенцова у відповідь на звернення його захисту. ЄСПЛ пропонував Сенцову припинити голодування.
Кримського режисера Олега Сенцова затримали 10 травня 2014 року в анексованому Сімферополі. 25 серпня 2015 року російський суд визнав його винним у тероризмі й засудив до 20 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Зараз він перебуває в колонії «Білий ведмідь» у Лабитнангі, що на півночі РФ.
В Україні й у світі вимагають від Росії звільнити Сенцова.
Сам Сенцов ні про що не просить керівництво Росії й не визнає себе винним у плануванні терактів.
Олег Сенцов не приймав громадянства РФ, але Росія називає його своїм громадянином і на цій підставі засудила й не допускала представників України до нього.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»