НАБУ знайшло майже півмільйона доларів, виведених із Держінвестпроекту

Читать на русском
В Антикорупційному бюро встановили кінцевий пункт переказу частини коштів, виведених із Держінвестпроекту.

Детективи НАБУ встановили кінцевий пункт відправлення 490 тисяч доларів із 259,2 мільйона гривень, що були виведені з Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України.

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Детективи встановили, що протягом 2012-2014 років 7 підозрюваних, діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, в тому числі з числа посадових осіб Держінвестпроекту та ДП «Державна інвестиційна компанія», здійснили заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами, передбаченими для реалізації національних проектів «Якісна вода» та «Олімпійська надія-2022».

Зазначається, що коштами заволоділи шляхом їх перерахування на рахунки підконтрольних суб'єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності ТОВ «Торговий дім «Борисфен» і ТОВ «Боржава резорт» та подальшого перерахування на рахунки підконтрольних підприємств-нерезидентів Korsk Enterprises Ltd, Talemba Holdings Limited і Septemero Holdings Limited (Республіка Кіпр).

Розкрадання в Держінвестпроекті: НАБУ встановило подальший рух виведених коштівВ Антикорупційному бюро вирішили вивчити документи трьох офшорних компаній, що фігурують у справі розкрадань у Держінвестпроекті.

Так, ТД «Борисфен» у 2013 році перерахувало $9,77 мільйонів на рахунок Korsk Enterprises LTD під виглядом оплати за придбання часток в статутних капіталах ТОВ «Аква Інвест Груп» і ТОВ «Джерела Поділля». Своєю чергою Korsk Enterprises LTD перевело $7,7 кіпрському офшору Yonkers Marketing LTD. Зазначена офшорна компанія перевела $225 тисяч на свій же рахунок у ПриватБанку.

Водночас «Боржава резорт» перерахувало $8,96 мільйонів на рахунок кіпрської офшорної фірми Таlemba Holdings Limited під виглядом оплати за придбання корпоративних прав ТОВ «Соломія» та ТОВ «Воловецький завод продтоварів». Таlemba Holdings Limited перерахувало $450 тис. Barrons Limited з США. Американська фірма $447,83 тис. перевела компанії Archer Trading and Services Limited. Після цього Archer Trading and Services Limited перерахувала $447,85 тис. іншому кіпрському офшору Glenshaw limited, а офшор перевів на свій рахунок у ПриватБанку $265,1 тис.

У зв'язку з цим детективи просив суд надати доступ до документів ПриватБанку, а саме: заяв Glenshaw limited і Yonkers Marketing LTD про відкриття рахунків; інформації про зняття готівки; платіжних доручень на перерахування грошових коштів на рахунках фірм; виписок про рух коштів; інформації про IP-адреси, з яких ведеться (велося) управління рахунками, а також відомостей про розширені анкетні дані та інших відомостей про клієнтів ПриватБанку, які використовують абонентський номер оператора «Київстар» +380677619234. За інформацією Stockworld, вказаний номер належить/ав директору ПАТ «Воловецький лісокомбінат» Павлу Шевченку.

Суд задовольнив клопотання.

Нагадаємо, НАБУ затримало двоюрідного брата колишнього голови Держінвестпроекту Владислава Каськіва.

Пізніше суд узяв його під варту.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: