Президент Польщі Анджей Дуда підписав суперечливий закон про правосуддя, незважаючи на багатотисячні протести в країні.
Як повідомляє «Слово і Діло», про це пише Reuters.
Новий закон дозволяє правлячій партії в полегшеному режимі призначити нового голову Верховного суду. Європейський Союз, правозахисні організації та опозиція заявляють, що нове законодавство та інші зміни підривають демократію, й звинувачують уряд Польщі у звуженні незалежності судової системи.
У Варшаві під президентським палацом зібрався велелюдний мітинг. Люди вигукували «Ганьба». Багато хто тримав свічки й ручки, натякаючи на готовність Дуди підписати закон. Вони кричали: «Зламай ручку» й «Ти потрапиш до в'язниці».
Сутички виникли після того, як демонстранти написали слогани на тротуарі перед президентським палацом. Поліція застосувала сльозогінний газ. Правоохоронці стверджують, що хтось із натовпу перший розпорошив газ у бік поліції, тому з огляду на загрозу їм довелося відповідати.
Аналогічні протести пройшли в більш ніж двадцяти містах Польщі.
Правляча націоналістична партія «Право і справедливість» (PiS) заявляє, що радикальні зміни в судочинстві необхідні, щоб підвищити ефективність судів і викорінити залишки комуністичного минулого.
«Без судової реформи ми не можемо перебудувати польську державу так, щоб вона служила громадянам», – заявив лідер партії Ярослав Качинський.
Згідно з новим законом, цього місяця 22 судді Верховного суду були відправлені на пенсію раніше. Голова Верховного суду Малгожата Герсдорф відмовилася йти у відставку й виконувати суперечливий закон.
Нагадаємо, ЄС запровадив санкції проти Польщі через реформи судочинства. В Євросоюзі вважають, що нові закони дозволять президенту мати вплив на суддів.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»