Гроші на те, щоб покрити різницю в бюджеті, Україна отримає в будь-якому разі. Питання лише у відсотку.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів економічний експерт Олег Гавриш, оцінюючи фінансову допомогу Україні з боку Заходу й ситуацію з наданням траншу МВФ.
«Є варіант залучити гроші зараз під 10%, що дорого. Доведеться стискати паски. Є варіант залучити по 8%, як минулий займ. Ось це якраз залежить від того, чи отримаємо ми гроші МВФ», – зазначив Гавриш.
Гроші МВФ ідуть не на погашення різниці в бюджеті, а на збільшення резервів, уточнив він.
Економіст додав, що це окрема сума. Вона також має бути обов'язково.
«Гройсман, мабуть, розраховує на те, щоб не йти на підвищення тарифів на вимогу МВФ, а просто вийти на ринок єврооблігацій, зайняти у інших інвесторів, у яких є гроші. У світі не лише МВФ має гроші. Зайняти можна у будь-кого. Але якщо ми зайняли в МВФ, це знак якості для інших інвесторів про те, що з економікою все гаразд. І кредити дають уже під менший відсоток», – пояснив експерт.
За його словами, Гройсман поки затягує ситуацію, торгується з МВФ, думає, що йому дозволять за найкращими умовами отримати гроші.
Кредитори не підуть на кращі умови, поки він не підвищить ціни на газ, підкреслив фахівець.
«Яценюк, як би це не звучало, зробив правильно в умовах війни та агресії. Він не мав іншого виходу. На чолі Мінфіну була Яресько, ставлениця Заходу. І вона зробила так, як хотів Захід. Те ж саме мав зробити Гройсман – провести непопулярні реформи й узяти на себе удар», – наголосив Гавриш.
Прем'єр намагався гратися в хорошого, в підвищення зарплат і пенсій, що все буде добре, звернув увагу він.
Але вже виникли проблеми з пенсіями, підкреслив експерт, зазначивши, що далі буде гірше.
«Бюджет буде розбалансований. Навіть якщо ми отримаємо гроші й дірку закриють, гроші та відсотки потрібно віддавати. Це все лягатиме на країну, на людей. А наступній владі потрібно це віддати. Ми почуємо, що це брали попередники й віддають нехай також вони. Ситуація абсурдна», – акцентував економіст.
«Потрібні люди у владі, які зрозуміють, що іншого виходу, окрім як стиснути на якийсь час паски, немає, якщо ми хочемо, щоб держава вижила», – резюмував Олег Гавриш.
13 липня прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що вже рік веде дискусії з МВФ з приводу ціни на газ в Україні.
Нагадаємо, раніше Гройсман заявив, що в цьому сезоні підвищення ціни на газ не буде.
Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»