Американська контр-розвідка підозрює в шпигунстві на користь РФ росіянку, яка понад 10 років пропрацювала в американському посольстві в Москві.
Про це The Guardian розповіло поінформоване джерело, повідомляє «Слово і Діло».
ЗМІ пише, що мова йде про росіянку, яку для роботи в посольстві Сполучених Штатів найняла Секретна служба США.
«Вона мала доступ до внутрішньої мережі посольства, електронної пошти і баз даних, у тому числі з робочими графіками президентів, віце-президентів США та їхніх дружин, і потрапила в поле зору американських спецслужб через свої постійні неофіційні зустрічі з ФСБ», – стверджує джерело.
Але газета не уточнює, чи відомо точно про передачу росіянкою будь-яких секретних даних російським спецслужбам. The Guardian пише про перевірки в ФБР і ЦРУ, але нічого не повідомляє про їх результати.
Росіянку запідозрили в шпигунстві співробітники підрозділу Держдепу США, яке займається безпекою в американських дипломатичних представництвах.
«На початку 2017 року співробітники Держдепу передали інформацію в Секретну службу, але там не стали проводити внутрішнє розслідування, на думку джерела, щоб приховати ймовірний витік даних», – йдеться в статті.
Газета пише, що влітку 2017 року жінку звільнили «під прикриттям» масштабного скорочення штату американських представництв у РФ на вимогу російської влади.
В Секретної службі розповіли, що розуміють вразливість іноземних співробітників для зарубіжних спецслужб, тому не призначають їх на посади з доступом до важливої для національної безпеки інформації – їх обов'язки обмежуються допомогою в адміністративних і культурних питаннях, перекладі і зв'язків з місцевими відомствами.
У відомстві заявили, що в обов'язки екс-співробітниці, яку підозрюють у шпигунстві, входила співпраця в інтересах Секретної служби, включаючи ФСБ, МВС і ФСО.
Сама росіянка на запит газети не відповіла.
Нагадаємо, країни ЄС почали готуватися до втручання в прийдешні вибори.
Раніше Марк Цукерберг заявив про докази російського втручання.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»