Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе в інтерв’ю «Слову і Ділу» повідомила про перебіг переговорів України з іншими європейськими державами щодо «Північного потоку-2.
Климпуш-Цинцадзе розповіла, що Україна погодилася на тристоронні консультації в цьому питанні за участю РФ, однак наполягатиме на тому, щоб майбутній транзит газу з РФ до Європи базувався виключно на європейському праві.
«Ми зі свого боку виділили енергетику як одну з пріоритетних галузей для взаємодії та співробітництва з Європейським Союзом. Це означає для нас, що ми працюємо зараз над дорожньою картою. Для того, щоб повністю відповідати правилам, які функціонують в Європейському Союзі: як з точки зору ринку газу, так і з точки зору ринку електроенергії. Для того, щоб де-факто вийти на визнання Європейським Союзом України як частини енергетичного ринку Європейського Союзу», – повідомила Климпуш-Цинцадзе.
Після непростого діалогу з ЄС усе ж вдалося досягти того, що європейські політики сприйняли позицію України й готові базувати на ній подальші перемовини. Однак Україна ніколи не погодиться на реалізацію «Північного потоку-2».
«Ми щодня й надалі будемо протидіяти реалізації цього проекту Російської Федерації, який точно спрямований не на чесну конкуренцію й не має суто економічної складової, а має абсолютно серйозний геополітичний вимір. Дедалі більше наших партнерів поступово це усвідомлюють», – наголосила політик.
Україна веде нерівноцінний аргументаційний діалог із країнами Європейського Союзу й постійно наголошує, що «будівництво «Північного потоку-2» збільшить «залежність країн Європейського Союзу від одного джерела, зменшить спроможність реалізувати завдання диверсифікації джерел, носіїв і транзитерів, і він завжди може бути важливим важелем впливу на політику певної країни, яка пропускає через свої території цей газогін».
Повну версію інтерв’ю Іванни Климпуш-Цинцадзе читайте на аналітичному порталі «Слово і Діло».
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»