Шкідливі викиди заводу «Кримський титан» не можуть викликати серйозних захворювань.
Як пише «Слово і Діло», про це заявив журналістам заступник генерального директора Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я Роман Родина, повідомляє «Укрінформ».
За його словами, концентрація сірчистого ангідриду в гранично допустимих межах.
«Але підвищена концентрація може викликати подразнення слизових оболонок, кашель, нежить. Також це може викликати ускладнення, якщо в людини, наприклад, є бронхіальна астма», – пояснив Родина.
Також представник МОЗ зауважив, що дія шкідливих речовин у повітрі може подразнювати слизову оболонку очей та оболонку верхніх дихальних шляхів: сухість у роті, кашель, порушення дихання.
Разом з тим Родина зауважив, що самі викиди концентруються на низинних територіях.
«При відчутних ознаках варто застосувати засоби індивідуального захисту, змочити марлеву пов'язку в розчині води та соди для нейтралізації кислоти», – порекомендував він.
Нагадаємо, в ніч на 24 серпня в анексованому Росією Криму, в місті Армянську, де розташований завод «Кримський титан», сталися викиди невідомої отруйної речовини. Також на Херсонщині було зафіксоване хімічне забруднення через викиди.
Згодом «Кримський титан» призупинив свою роботу, а з Армянська вивезли всіх дітей шкільного та дошкільного віку.
6 вересня влада Херсонщини вирішила евакуювати дітей із населених пунктів Каланчацького та Чаплинського районів, які розташовані в зоні впливу виробничої діяльності кримського заводу «Титан», а також провести оздоровлення цих дітей у дитячих оздоровчих таборах області.
Українська поліція наразі розглядає три версії забруднення повітря в окупованому Криму, а також на Херсонщині.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»