Міністерство охорони здоров'я звернулося до Національної поліції і Генеральної прокуратури з вимогою розслідування «ряду зухвалих злочинів» екс-ректора Національного медичного університету ім. Богомольця Катерини Амосової.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоров'я в п'ятницю, 21 вересня, пише «Слово і Діло».
Згідно з ним, у відомстві вважають рішення Печерського суду міста Києва від 20 вересня 2018 року про відновлення Катерини Амосової на посаді ректора Національного медичного університету ім. Богомольця незаконним.
«Печерський суд в особі судді Віталія Писанця в черговий раз приймає рішення на підтримку скомпрометованої численними звинуваченнями в корупції екс-керівниці одного з найбільших медуніверситетів України. Це рішення прийнято із абсолютним ігноруванням всіх належних процедур», - зазначають у МОЗ.
У міністерстві заявляють, що відновлюючи на посаді Амосову, суд одночасно обмежує можливості МОЗ як засновника управляти закладом і ставить під загрозу конституційні права громадян на освіту.
Також у повідомленні відомства говориться, що відразу після винесення рішення суду, Амосова вже почала видавати «накази» про власне відновлення на посаді ректора і про скасування всіх наказів, які видавав визнаний міністерством в.о. ректора Олександр Науменко. У міністерстві подібні дії з боку екс-ректора розцінюють як рейдерське захоплення державного університету.
«Міністерство охорони здоров'я звертається до Національної поліції і Генеральної прокуратури з заявами про вчинення злочину. Міністерство сподівається, що на відміну від судової влади, яка дискредитувала себе неправосудним рішенням, Національна поліція і Генпрокуратура забезпечать справедливе та якісне розслідування злочинів екс-керівництва НМУ», - заявляють в Міністерстві.
Раніше Уляна Супрун звинуватила керівництво двох медичних вишів у саботажі.
Також нагадаємо, невідомі блокували будівлю ректорату медуніверситету.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»