Викиди «Кримського титану»: Україна вивчить шкоду для екології

Читать на русском
Проблеми екології в Криму вивчить Кабмін. РНБО чекає актуальної екологічної інформації й відповіді, яких заходів потрібно вжити для запобігання шкідливому впливу на здоров'я українців.

Рада нацбезпеки і оборони доручила Кабінету міністрів розібратися із забрудненням навколишнього середовища на півночі анексованого Росією Криму.

Про це йдеться в рішенні РНБО від 12 жовтня, яке цього ж дня було введене в дію указом президента Петра Порошенка, пише «Слово і Діло».

Юлія ТимошенкоНародний депутат України
Тимошенко пообіцяла після приходу до влади повернути Україні КримСказано 15 червня 2018 р.Статус обіцянки: Архів

Уряд має оцінити вплив на довкілля, ухвалити висновок за фактом забруднення, порушення екологічних прав громадян та можливої причетності до цього заводу «Кримський титан». Крім того, Кабміну наказали оприлюднити актуальну екологічну інформацію, вжити заходи для запобігання шкідливого впливу на здоров’я.

Також мешканцям мають надати правову допомогу для відшкодування заподіяної шкоди.

Наприкінці серпня в кримському Армянську стався викид невідомої речовини, через що утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.

Українські прикордонники неподалік від КПВВ «Чаплинка» зафіксували наявність токсичних речовин у повітрі. Військовослужбовці, які патрулюють адмінкордон із Кримом у Херсонській області, скаржилися на головний біль, нудоту, першіння в роті.

Викиди на заводі «Кримський титан»: рекомендації МОЗУ МОЗ зазначають, що в зоні ризику жителі півночі анексованого Криму, а також півдня Херсонської області.

4 вересня окупанти вирішили припинити на два тижні роботу заводу «Кримський титан» в Армянську.

Так званий «глава республіки» Сергій Аксьонов також вирішив відправили з міста всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Окупанти заявили, що в місті перевищила норму концентрація сірчистого ангідриду.

У Держприкордонслужбі повідомили, що після хімічного викиду на заводі в Армянську за медичною допомогою звернувся 61 український прикордонник.

9 вересня повідомлялося, що 45 осіб виїхали з Криму на Херсонщину за медичною допомогою.

Українське слідство висунуло три версії забруднення повітря в Херсонській області та окупованому Криму. Зокрема, «навмисне забруднення повітря Росією для дестабілізації ситуації в Херсонській області з метою відновлення подачі води до окупованого Криму».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: