Тиждень тому в Україні сталися вибухи на черговому складі з боєприпасами – в Ічні Чернігівської області. Служба безпеки України висунула три версії інциденту: диверсія, порушення правил пожежної безпеки або зберігання боєприпасів і підрив з метою приховування нестачі боєприпасів. При цьому експерти більше схиляються до другої версії, адже Україні з радянських часів дісталося багато боєприпасів, а частину з них давно слід було списати й утилізувати.
Для цих цілей у державному бюджеті є спеціальна програма, на яку щорічно виділяються кошти. Однак реалізовуються кошти за програмою не в повному обсязі.
У бюджеті на цей рік було закладено 534,2 мільйона гривень на утилізацію боєприпасів та іншого військового майна, забезпечення живучості та вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів Збройних сил. Однак станом на вересень освоєно лише 29% – 154 мільйони гривень.
Найбільше коштів за програмою використовували минулого року – 80,3% (113 мільйонів зі 140,8 мільйона гривень).
У 2013 році на утилізацію було передбачено 246,1 мільйона гривень, а реалізовано лише 72,5 мільйони (29,4%). Трохи поліпшилася ситуація в 2014 році: з передбачених 147,2 мільйона гривень чиновники освоїли майже половину – 69,9 мільйона. В 2015 році програму виконали на 67,3%, а в 2016-му – на 75,8%.
Детальніше – на інфографіці.
Нагадаємо, Кабінет міністрів України виділить 100 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків пожежі на арсеналі боєприпасів у Чернігівській області.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»