Три роки тому, 25 жовтня 2015 року, Україна повністю припинила авіасполучення з Росією, застосувавши санкції до всіх авіакомпаній. Крім того, Кабінет міністрів заборонив транзитні польоти російських авіакомпаній через територію України, якщо вони містять товари військового або подвійного призначення, а також російську військову живу силу. Альтернативою прямим польотам став транзит, роль ключового вузла взяв на себе Мінськ (Білорусь). «Слово і Діло» розбиралось, як за три роки, поки діє заборона, змінилася географія польотів між Україною та країнами колишнього СРСР.
У 2015 році найпопулярнішим напрямком серед країн колишнього Союзу була Росія – 57 рейсів, більшість до Москви. По 6 рейсів літали до Грузії, Азербайджану та Казахстану. До Білорусі літали лише два рейси.

Тепер же, коли авіасполучення з Росією немає, збільшилася кількість рейсів з України до Білорусі, цьогоріч їх 13. Більш популярною стала Грузія, зараз туди літають 8 рейсів, хоча минулого року було 12. Удвічі частіше порівняно з 2015 роком літаки літають до Латвії.
У 2015 році також припинилось авіасполучення України з Туркменістаном, Ашхабада можна було дістатися єдиним рейсом і лише туркменської компанії. При цьому українській авіакомпанії Туркменістан дозволу на польоти не надав, власне, через це авіасполучення й було вирішено припинити.
Запровадження режиму закритого неба з Росією позначилося й на кількості російських громадян, які в'їжджають в Україну. У 2014 році до нашої країни в'їхало 2,4 мільйона росіян, у 2015 році ця цифра впала до 1,2 мільйона, минулого року склала 1,5 мільйона. Найчастіше громадяни РФ їздять в Україну з приватними візитами.
А ось українці до Росії стали їздити не набагато рідше. У 2014 році до РФ в'їхали 4,7 мільйона громадян України, минулого року – 4,4 мільйона, лише на 6,3% менше. Більшість також здійснюють приватні поїздки.
Детальніше – на інфографіці.
Нагадаємо, США скасували заборону на польоти американських авіакомпаній до аеропортів трьох міст України.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»