Обіцянки країни чудес. Як працює народний депутат Борислав Розенблат

Читать на русском
Борислав Розенблат вже обіцяв балотуватися до Верховної Ради наступного скликання, але за новий Виборчий кодекс голосувати не буде.

За рік до виборів час підбити підсумки роботи Верховної Ради VIII скликання й подивитись, як кожен окремо взятий народний депутат виконував те, що пообіцяв перед виборами, а також під час каденції. Щодня «Слово і Діло» аналізуватиме рівень відповідальності двох народних обранців, поки не пройдеться всім списком парламентарів. Причому рівень відповідальності нардепів наш портал відстежує з моменту їх вступу на посаду. Сьогодні ми розбирались, як працює Борислав Розенблат (позафракційний).

Розенблат був обраний до Верховної Ради в листопаді 2014 року за виборчим округом №62 (Житомирська область). Наразі він також є заступником голови парламентського комітету з питань промислової політики та підприємництва. За час своєї каденції депутат дав 45 обіцянок, 21 з яких виконав (47%), а 7 – провалив.

Минулого року народний депутат пообіцяв підтримати законопроект про антикорупційні суди, але не прийшов на голосування за відповідний законопроект. Пізніше Розенблат пояснив свою відсутність тим, що був на якомусь судовому засіданні. «Я свідомо не голосував би ... коли подивився норми цього законотворчого процесу, зрозумів, що там дуже багато є питань», – додав він.

Також спочатку нардеп заявив, що не голосуватиме за призначення Якова Смолія на посаду голови Національного банку України. Однак на самому голосуванні натиснув кнопку «за» й, таким чином, провалив свою обіцянку.

Обіцяв Розенблат ініціювати зміни до законодавства для скасування податку на армію для сімей загиблих під час антитерористичної операції. «Нещодавно ми зустрічалися з матерями загиблих хлопців, і вони розповіли, що досі платять так званий «податок на армію». Вони вже віддали найдорожче, що в них було, – своїх синів, а з їхніх зарплат вираховують ці суми», – зазначив він. Наміри депутата нічим не закінчилися, зміни він так і не ініціював.

Як і обіцяв, депутат підтримав законопроект «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Документ визначає, що українська мова є єдиною офіційною мовою в країні, а високопоставлені чиновники та держслужбовці зобов'язані спілкуватися нею в робочий час. Також він запевняв, що підтримає всі кандидатури до нового складу Центральної виборчої комісії, запропоновані фракціями. В підсумку він проголосував за всі постанови про призначення нових членів ЦВК.

У 2016 році Розенблат пообіцяв педагогам забезпечити гідний рівень зарплат. З цим запевненням він також впорався, підтримавши законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України». Закон передбачав підвищення мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року до 3,2 тисячі гривень.

У процесі виконання в Розенблата залишаються ще 17 обіцянок. У вересні він заявив, що голосуватиме за розірвання всіх відносин із Росією: «Я буду однозначно голосувати за розрив усіх відносин з РФ, у нас іде війна, й Росія щодо України є ворогом». А за новий Виборчий кодекс, який передбачає відмову від мажоритарної системи, нардеп, навпаки, голосувати не хоче. Ба більше, назвав його «абсолютно безглуздим».

Ще два роки тому Розенблат запевнив, що балотуватиметься до Верховної Ради наступного скликання.

Подивитись, як виконують свої обіцянки інші нардепи, про яких ми писали раніше, можна в рубриці «Обіцянки країни чудес».

Ви можете також перевірити кількість обіцянок та якість їх виконання будь-яким політиком, скориставшись нашою відеоінструкцією.

Усі обіцянки чинних народних депутатів уже проаналізовані за методологією «Слова і Діла». Прочитати аналіз кожної обіцянки будь-якого нардепа можна в рубриці «Верховна Рада» в розділі «Політики».

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: