Річ у тім, що навіть якщо збудують «Північний потік-2» та його будівництво не вдасться зупинити, то невідомо, як він працюватиме.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» екс-міністр енергетики Олександр Гудима, оцінюючи заяву про те, що США хочуть зупинити будівництво «Північного потоку-2».
«Українці забули, як десь 20 років тому був збудований перший «Блакитний потік» через Чорне море до Туреччини. Він тривалий час простоював, а сьогодні ледь передає мінімальні обсяги газу до Туреччини. Тобто величезний проект, в який росіяни вклали купу грошей, так і не став успішним», – нагадав Гудима.
Будівництво терміналів на європейському узбережжі та транспортування американського сланцевого газу – тривалий процес, підкреслив він.
Наразі буде запущений термінал у Польщі, планується будувати ще низку терміналів. Це довго, потрібно кілька років, додав фахівець.
«Це економічний конкурентний шлях, який може звести до мінімуму загрозу для України. Є ще шляхи економічного, санкційного характеру. Економічний шлях ефективний, але достатньо тривалий», – пояснив він.
Складно сказати, які ще є інструменти в США щодо європейських партнерів, наголосив експерт.
За його словами, ситуація ускладняється тим, що в ЄС говорять про створення армії, а в США говорять про бажання зупинити проект, в який РФ та ФРН вклали кошти. Боротьба лише розгортається.
Однак навіть якщо «Північний потік-2» буде запущений, це ще нічого не означатиме, уточнив він.
«Яким він буде, як буде запущений? Слід врахувати, що Трамп хоче просувати своє бачення, щоб Америка мала зиск від усього – нафти, газу. Є ще одне невідоме – Конгрес. Він запрацює з новою більшістю, яка є ще більш активною, що грає на користь України. Здається, що і Республіканська, і Демократична партія щодо РФ однакові, але питання в діях. Має місце радикалізм Трампа, не у всіх сферах, звичайно, але можуть ставити питання про імпічмент. Однак більшість демократів дасть змогу ухвалювати закони, які прискорять одні речі й зупинить інші. Мається на увазі «Північний потік-2», – резюмував Олександр Гудима.
Докладніше про проект «Північний потік-2» та його прихильників – на нашій інфографіці.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»