В. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла про корисний і шкідливий вплив прянощів на організм людини.
Як пише «Слово і Діло», відповідну довідку вона оприлюднила в п'ятницю, 16 листопада, в Facebook.
За її словами, прянощі не є ліками й, незважаючи на користь, поки не існує клінічних доказів успішного використання приправ безпосередньо для лікування.
«Прянощі мають здатність впливати на виділення ферментів і слизу шлунково-кишковим трактом. Вони діють на стан кишкової мікрофлори, залученої в регуляцію нашого ваги. Наприклад, перець чилі та куркумін здійснюють позитивний вплив на бактерії кишечника і як наслідок – здатність схуднути», – зазначила Супрун.
Вона підкреслила, що гострі спеції також впливають на відчуття ситості й апетиту. У дослідженнях деяких виявлено, що люди споживають менше гострої їжі, а значить, і менше калорій. Однак часом навіть невелика кількість гострої їжі може викликати бажання солодкого або жирного.
В. о. міністра також розповіла, що від деяких спецій може ставати холодно або спекотно, а деякі можуть викликати ейфорію.
«Пекучість деяких прянощів запускає в мозку систему захисту – виділення ендорфінів, нейромедіаторів задоволення. Саме тому гостра їжа в її поціновувачів може викликати радість і навіть звикання. Ванілін, одна з головних спецій солодощів, допомагає нам відчувати себе щасливими й розслабленими. У деяких дослідженнях виявлено, що ванілін потенційно можна використовувати для лікування депресивних станів», – повідомила керівник МОЗ.
Супрун розповіла, що прянощі також сприяють тривалому збереженню їжі й мають антимікробні властивості та антиоксидантну дію. Тому деякі спеції можуть мати протизастудну дію. Водночас вона застерегла, що з прянощами слід бути обережними.
«Краще не додавати їх у великих кількостях в їжу, якщо є проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Якщо ж додаєте прянощі, будьте уважні, які саме», – резюмувала в. о. міністра.
Раніше виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України повідомила, що шкідливими є прості вуглеводи, які містяться в цукрі або солодощах.
Перед цим Супрун рекомендувала займатися йогою й розповіла, як правильно чхати.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»