Луценко розповів про нову підозру Продану та іншим чиновникам

Читать на русском
Луценко вказує на обґрунтованість підозри колишньому в. о. голови Державної фіскальної служби (ДФС) України Мирославу Продану й допускає появу нової підозри.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко вказує на обґрунтованість підозри колишньому в. о. голови Державної фіскальної служби (ДФС) України Мирославу Продану й допускає появу нової підозри йому та іншим високопосадовцям.

Як пише «Слово і Діло», про це генпрокурор сказав журналістам у Києві в понеділок, 19 листопада.

Що означає добровільна відставка Продана та чи може він повернутися до ДФС?Виконувач обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан звільнився за власним бажанням.

«Я як генпрокурор, який точно знайомий з цією справою, можу точно сказати, що і ГПУ, а тепер і САП, має всі підстави для оголошення підозри пану Продану», – сказав Луценко.

За його словами, в Генпрокуратури залишилася ще половина цієї справи.

Луценко зазначив, що закон один для всіх і не залежить «від ступеня дружби або земляцтва чи якихось інших ознак», якщо правоохоронні органи мають достатньо підстав для законних дій.

За словами генпрокурора, справа Продана була для нього непростою, оскільки саме з ним «багато чого досягли», зокрема автоматизованого повернення ПДВ.

ЗМІ повідомляють про підготовку арешту Продана: чиновник поки виконав лише одну обіцянкуВ. о. голови ДФС Мирослава Продана можуть заарештувати, повідомляють ЗМІ. Якщо це станеться, то на рахунку чиновника так і залишиться тільки одна виконана обіцянка.

Нагадаємо, 15 листопада прокурор САП склав і підписав письмове повідомлення про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368-2 (незаконне збагачення) Кримінального кодексу України, забезпечено вручення цього повідомлення способом, передбаченим КПК України для вручення повідомлень.

У прокуратурі зазначили, що колишнього в. о. голови ДФС підозрюють у придбанні за час роботи на посаді з липня 2016 до червень 2018 року у власність грошових коштів у сумі понад 89 млн грн, за які для його особистого користування придбана низка об'єктів нерухомого майна й транспортних засобів. Для приховання дійсного власника реєстрація права власності здійснювалася на близьку людину.

За інформацією САП, серед придбаних об'єктів: дві квартири в елітній столичній новобудові (вартістю 6,7 млн грн), два будинки в Туреччині вартістю 78 млн грн, три автомобілі представницького класу загальною вартістю 3,4 млн грн.

Слідство також перевіряє причетність Продана до придбання інших об'єктів нерухомості в Києві та люксових автомобілів.

Прокурори САП викликали екс-керівника ДФС для проведення слідчих і процесуальних дій на 20 листопада. Раніше САП викликала Продана на 8 та 15 листопада для проведення слідчих та/або процесуальних дій у кримінальному провадженні, відкритому 29 серпня цього року. За словами екс-голови ДФС, він отримав повідомлення про виклик вайбером від САП 7 листопада, тоді як поїхав за кордон 5 листопада, а в САП зазначали, що надіслали повістку 2 листопада.

Продан заявив про законні підстави свого виїзду за кордон на лікування до Німеччини через Молдову й про готовність спілкуватися зі слідством у режимі відеоконференції або після повернення в Україну після лікування.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: