Три роки тому в Україні відбулися місцеві вибори, під час яких нових мерів обирали всі обласні центри країни. У Черкасах вибори пройшли в два тури, в другому Анатолій Бондаренко майже на 4% випередив чинного на той момент міського голову Сергія Одарича. «Слово і Діло» сьогодні розбиралось, як Бондаренко справляється з обіцянками на посаді мера Черкас.
Відзначимо, на початку жовтня обласна прокуратура повідомила Анатолію Бондаренку про підозру в зловживанні владою. У липні 2017 року мер підписав і надіслав до суду лист про відкликання апеляції за позовом міської ради до приватного будівельного підприємства. Справа стосувалася стягнення заборгованості за невиконання підприємством умов договору оренди за термінами початку та розірвання договору. Раніше йому повідомили про підозру за статтею перешкоджання діяльності народного депутата й депутата місцевої ради. Буквально кілька тижнів тому суд вирішував, чи усувати Бондаренка з посади, але відмовився це зробити.
Протягом трьох років на посаді міського голови Бондаренко дав 64 обіцянки (включаючи передвиборчі), виконав – 11, провалив – 10. Найкраще мер виконує обіцянки, які стосуються благоустрою міста та соціального захисту громадян (27%). Найбільше запевнень Бондаренко дав у перший рік роботи, а найменше виконував у 2017-2018 роках.
Перед виборами Бондаренко пообіцяв відновити довгострокове кредитування на будівництво та купівлю житла для пільгових категорій населення. Свою обіцянку він виконав: у жовтні 2016-го нам повідомили в міській раді, що в Черкасах діють програми пільгового житлового кредитування учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей на 2016-2020 роки. Основною умовою участі в програмах є необхідність перебування на обліку тих, хто потребує поліпшення житлових умов. Минулого року на реалізацію проекту було передбачено 9,9 мільйона гривень для придбання житла 15 військовослужбовцям, цьогоріч запропонували виділити 10,8 мільйона гривень.
Також, балотуючись на посаду мера, Бондаренко обіцяв за рік (тобто в 2016-му) повністю реконструювати бульвар Тараса Шевченка зі збереженням зелених насаджень. Для реконструкції бульвару міська рада провела відкриті торги, на яких розіграла 41,3 мільйона гривень. Але ремонт дорожнього покриття на бульварі стартував лише в листопаді 2016 року. Затримку пояснили тим, що торги оголошувалися тричі через помилки та неточності в документах учасників. Наприкінці місяця Бондаренко повідомив, що ремонтні роботи перенесуть уже на 2017 рік. Таким чином, він провалив свою обіцянку.
Не виконав мер Черкас обіцянку зупинити стихійну торгівлю й упорядкувати територію поруч із Центром дитячої та юнацької творчості. Восени 2016 року у площі поруч із центром провели реконструкцію, замінили тротуарну плитку. Однак уже в жовтні в соціальних мережах місцеві жителі виклали фото території поруч із центром, на яких видно, що стихійна торгівля триває й на оновленій площі.
У серпні минулого року в Facebook з'явилися фотографії деяких вулиць Черкас зі скаргами на те, що в місті погано прибирається сміття. «Вельмишановні колеги з департаменту житлово-комунального господарства! Якщо до кінця цього дня місто не буде приведене в задовільний санітарний стан, а просто кажучи, не вилизане від сміття, працювати в Черкаській міській раді ви не будете», – пообіцяв Бондаренко. За тиждень на нараді в мерії чиновники відзвітували, що в місті найгірше прибирають Хімселище, трохи краща ситуація в центрі та в Південно-Західному районі. Але, незважаючи на те, що ситуація з прибиранням не поліпшилася, керівники департаменту житлово-комунального господарства отримали лише догани.
Минулого року Бондаренко виконав обіцянку облаштувати комунальний пляж з інфраструктурою. Раніше берегова зона Черкас складалася із землі, покритої залишками коренів дерев. У 2017 році туди завезли пісок, розбили зелену зону, встановили рятувальну вежу, дитячий майданчик, лавки та урни, виклали плиткою доріжки. На облаштування пляжу з міського бюджету виділили 150 тисяч гривень. Крім того, міський голова пообіцяв щорічно облаштовувати по одному пляжу для відпочинку. Зараз у Черкасах є три комунальних пляжі: Пушкінський, Сосновський і Смоленський.
Бондаренко пообіцяв, що не балотуватиметься до Верховної Ради на виборах у 2019 році.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як виконує свої обіцянки мер Львова Андрій Садовий, а також мер Києва Віталій Кличко.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»