На зустрічі президента Росії Володимира Путіна з американським колегою Дональдом Трампом, яка відбудеться 1 грудня в Буенос-Айресі, обговорять питання двосторонніх відносин, роззброєння, забезпечення стабільності у світі та регіональну проблематику, в тому числі інцидент у Керченській протоці.
Як пише «Слово і Діло», про це в середу, 28 листопада, повідомив помічник президента РФ Юрій Ушаков, пише ТАСС.
«Поки можу підтвердити, що сторони домовилися про місце і час проведення такої зустрічі», - наголосив представник Кремля.
Говорячи про формат переговорів, Ушаков повідомив, що передбачається розмова у форматі тет-а-тет, потім до діалогу повинні підключитися ключові члени обох делегацій. «Що стосується нашої сторони, то ми виходимо з того, що розмова в Буенос-Айресі буде продовженням переговорів у Гельсінкі», - зазначив він.
Він пояснив, що серед найбільш імовірних тем для обговорення можна виділити три групи питань. «Перше - це, природно, питання забезпечення стратегічної стабільності, досьє щодо розброєння», - сказав Ушаков.
Другим блоком питань, який російський і американський лідери могли б обговорити в рамках майбутньої зустрічі, є регіональне управління та боротьба з тероризмом. «Ми впевнені, що президенти торкнуться сирійського конфлікту, іранської ядерної програми, корейської проблеми. Не виключено, що останні події в районі Керченської протоки», - сказав він.
Третім елементом, за його словами, стануть питання відносин між Москвою і Вашингтоном, «що можна буде з двох сторін зробити, щоб вивести ці відносини з глухого кута і почати пошук шляхів до нормалізації».
За оцінкою представника Кремля, часу для обговорення всіх зазначених тем цілком достатньо. «Але президенти самі будуть цим часом розпоряджатися і тривалість бесіди залежить від того, який характер цієї бесіди власне буде», - підсумував він.
Раніше Трамп заявив, що може скасувати зустріч з Путіним через конфлікт в Азовському морі.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»