Депутати Європарламенту обговорили нові санкції проти Росії через Азов

Читать на русском
97 депутатів Європейського парламенту закликали накласти додаткові санкції проти Росії через напад на українські кораблі біля Керченської протоки.

97 депутатів Європейського парламенту закликали накласти додаткові санкції проти Росії через напад на українські кораблі біля Керченської протоки.

Як пише «Слово і Діло», текст листа розміщений на Facebook-сторінці місії України при ЄС.

Воєнний стан в Україні: які обмеження та заборони можуть запроваджувати в країніВоєнний стан діє в десяти областях України до 26 грудня. Поки жодні права та свободи українців не обмежували.

Євродепутати в листі нагадують, що 25 листопада російський корабель із використанням сили завадив трьом українським військовим кораблям пройти через Керченську протоку. Кораблі та екіпажі були захоплені, а двох членів екіпажу взяли під варту в Росії на 60 днів.

«Цей інцидент не поодинокий і стоїть на вершині незаконної анексії Криму, тривалої фінансової та військової підтримки бойових дій у Донецьку та Луганську, а також підтримки й визнання незаконних виборів, що проводилися в цих районах, та спорудження мосту через Керченську протоку», – йдеться в листі.

Євродепутати наполягають, що останні події біля Керченської протоки мають розглядатися як частина більш широкої стратегії посилення напруженості між Росією та Україною, грубе та провокаційне порушення міжнародних правил та угод та пряма загроза європейському миру та безпеці.

«Агресія Путіна не може залишатися без відповіді. Ми, члени Європейського парламенту, які підписали листа, закликаємо верховного представника Могеріні та всіх лідерів європейських урядів накласти цільові санкції проти Росії. Європа не може самоусунутися, поки президент Путін повільно, але неухильно змінює основи заснованого на правилах міжнародного порядку», – йдеться в листі.

Нагадаємо, ввечері 25 листопада біля Керченського мосту спецпризначенці РФ захопили три українських кораблі. Були поранені шестеро українських військовослужбовців. ФСБ Росії звинуватила українську сторону в «небезпечних маневрах».

У зв'язку із загостренням ситуації президент Петро Порошенко скликав військовий кабінет, РНБО й надіслав до Верховної Ради пропозицію про запровадження воєнного стану на 60 днів. 26 листопада парламент ухвалив законопроект про запровадження воєнного стану в Україні на 30 днів.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: