Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують відшкодування народним депутатам коштів за оренду житла в Києві, які й так мають де жити в столиці.
Про це журналісту «Слова і Діла» розповіло джерело в правоохоронних органах.
«Кримінальне провадження стосується відшкодування членам Верховної Ради України за оренду житла в Києві», – сказав співрозмовник.
За його словами, недавно слідство намагалося отримати доступ до документів апарату Верховної Ради, проте слідчий суддя відмовив. Водночас, як вказує джерело, розпорядник документів-представник апарату парламенту не виступав проти надання запитуваних документів.
Попередня кваліфікація – ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Як з'ясував журналіст «Слова і Діла», це провадження порушене за журналістським розслідуванням Bihus.info. У ньому вказувалося, що 170 народних депутатів отримують державну компенсацію на оренду житла в Києві, із них 120 задекларували мільйони заощаджень, а щонайменше 25 мають житло у столиці чи елітному передмісті.
За законом, який нардепи ухвалили самі для себе, ті з них, хто не володіє житлом у столиці й 30 кілометрах навколо, мають право на компенсацію з грошей платників податків. Щомісяця їм нараховують по 20 тисяч гривень за оренду квартири чи номера в готелі «Київ». За один день це 650 гривень, за рік – 240 тисяч.
Серед отримувачів компенсації є навіть офіційні власники житла в столиці чи 30-кілометровій зоні навколо Києва. Наприклад, колишній «регіонал», а нині член депутатської групи «Воля народу» Ігор Молоток, який разом із родиною задекларував близько 20 мільйонів гривень заощаджень і особисто володіє заміським маєтком у селі Романків під Києвом.
«Опоблоківець» Дмитро Колєсніков і його дружина мають дві квартири майже на 250 кв. м у столичному будинку біля НАБУ, але нардеп запевняє, що мешкає в Кривому Розі, їздить до Києва й живе нібито в готелі. Один із найбагатших депутатів ВР, член партії «Відродження» Євгеній Гєллєр має цілий палац із власним парком у Козині, але щомісяця отримує компенсацію з коштів платників податків.
У сюжеті зазначається, що дехто з депутатів завбачливо оформив нерухомість на родичів. Наприклад, нардеп від БПП Руслан Демчак. Його батько володіє маєтком під Києвом із басейном і спортивним майданчиком, яким користується Демчак.
Також компенсації за житло отримує й народний депутат, обвинувачений у так званій «бурштиновій справі» Максим Поляков. За його словами, у нього немає житла в Києві і тому за законом він повинен отримувати компенсацію. Однак, як встановили детективи НАБУ, Поляков разом із сім'єю проживає в квартирі своєї сестри в ЖК Crystal Park. Офіційно житло оформлено на його сестру, але, за версією слідства, придбав її сам нардеп. Як вказували в НАБУ, помічниця Полякова Тетяна Любонько, яка також є обвинуваченою в «бурштиновій справі», декількома траншами поповнювала банківський рахунок сестри політика на загальну суму трохи більше 7 мільйонів гривень. Вона ж на основі довіреності сестри Полякова, яку вона видала братові, й придбала цю квартиру за 11 мільйонів гривень. Крім того, в цій квартирі встановлена дорога техніка і меблі.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»