НБУ прогнозує рекордний прибуток банків

Читать на русском
Банківський сектор України у 2018 році може отримати рекордний за останні десять років прибуток, прогнозують у НБУ.

Українські банки за підсумками 2018 року, швидше за все, покажуть рекордний за останні 10 років прибуток.

Як пише «Слово і Діло», про це на прес-конференції в Києві в понеділок, 17 грудня, заявила перший заступник глави Національного банку Катерина Рожкова, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У НАБУ розповіли про перебіг розслідувань щодо збанкрутілих банківУ Національному бюро анонсували складання перших підозр щодо одного зі збанкрутілих в Україні банків.

«За підсумками 2018 року сектор отримає прибуток, і, за нашими попередніми оцінками, цей прибуток може стати рекордним більш ніж за 10 років», - сказала вона, нагадавши, що за підсумками десяти місяців поточного року банки отримали близько 15 млрд гривень чистого прибутку.

За словами Рожкової, відповідний результат обумовлений як зростанням операційного прибутку - процентної і комісійної, так і зниженням відрахувань у резерви.

«Процентний дохід продовжує залишатися основним джерелом банківського прибутку на тлі істотного зниження протягом останніх декількох років вартості залучених коштів, очищення від непродуктивних активів, а також активізації кредитування», - сказала перший заступник глави НБУ.

Зростання комісійного доходу, за її словами, пов'язане з активізацією споживчого кредитування і розвитком банківських технологій.

У свою чергу, директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук зазначив, що банки, на які припадає понад 40% активів сектору, на цей час працюють з показником віддачі на капітал більше 30%.

«Такого ніколи не було в історії українського банківського сектору», - підкреслив він.

Більш того, НБУ прогнозує, що прибутковість банківського сектору продовжить зростати і в наступному році, у першу чергу за рахунок завершення роботи з очищення балансів і скорочення відрахувань у резерви.

Раніше стало відомо, які банки України були найбільш прибуткові, а які найзбитковішими протягом січня - жовтня 2018 року.

Нагадаємо, у Національному банку України підготовку до продажу ПриватБанку планують розпочинати не раніше ніж у 2020 році.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: