Міжнародний валютний фонд оприлюднив текст меморандуму про економічну та фінансову політику в межах нової програми stand by для України.
Деталі угоди оприлюднило Міністерство фінансів у четвер, 20 грудня, пише «Слово і Діло».
Меморандум містить виклад політики та стратегії, яких планує дотримуватися Україна протягом 2018-2020 років, а також конкретні кроки, необхідні для успішного проходження переглядів та отримання наступних траншів.
Документ містить напрямки роботи України у сферах грошово-кредитної та валютно-курсової політики, бюджетної політики, а також політики в енергетичному та фінансовому секторах, управлінні, управлінні державними підприємствами і бізнес-кліматом, а також 8 структурних маяків.
Виконання положень меморандуму дозволить до кінця дії програми залучити 3,9 млрд доларів фінансової підтримки від МВФ, які підуть до резервів Національного банку.
Ключові пункти меморандуму: монетарна політика; незалежний НБУ продовжить дотримуватися політики гнучкого валютного курсу; інфляція складе 7% з грудня 2018 до грудня 2019 року, а в 2020 році – 5% +/- 1%. Для цього Мінфін має подавати НБУ щоденний і щомісячний прогноз грошових потоків.
Україна дотримуватиметься підходу фіскальної стійкості в середньостроковій перспективі, зокрема дефіцит: 2,5% в 2018 році, 2,25% в 2019 році. На початку 2019-го скасування обмеження на заробітні плати, з яких сплачують єдиний соціальний внесок.
Під час програми не буде податкової амністії, але це обмеження не заперечує можливості проведення в майбутньому кампанії з нульового декларування активів фізичних осіб, за умови попереднього узгодження його умов та обґрунтування цілей з експертами МВФ.
Не запроваджуватимуть також нових податкових пільг, не знижуватимуть ставки податку на прибуток підприємств. Припинене також запровадження другого рівня пенсійної системи.
Водночас Україна продовжить діалог з експертами МВФ щодо пошуку можливості запровадження податку на виведений капітал у формі фіскально-нейтральної, збалансованої та стабільної моделі оподаткування розподіленого прибутку. Надпланові бюджетні доходи будуть спрямовані на зниження боргу.
Відповідно до зобов'язань, які Україна взяла на себе в межах меморандуму, до травня 2019 року до Вищого антикорупційного суду мають бути призначені щонайменше 35 суддів, а вже до кінця липня 2019 року має бути проведений незалежний аудит Національного антикорупційного бюро.
Згідно з меморандумом, до кінця березня 2019 року Україна має внести поправки до законодавства у сфері протидії відмиванню коштів та боротьби з фінансуванням тероризму.
Як повідомлялося, 18 грудня рада директорів МВФ затвердила нову програму фінансування для України на 3,9 млрд доларів. Перший транш в 1,4 млрд має бути наданий «негайно».
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»