Зростуть зарплати й тарифи: які зміни чекають на українців у 2019 році

Читать на русском

У новому році українців чекають як приємні зміни від держави, так і не дуже. Зростуть зарплати, але разом із ними штрафи та деякі тарифи. «Слово і Діло» зібрало, що зміниться в країні наступного року.

Щодо зарплат, то мінімалка зросте на 12,1% – до 4 тисяч 173 гривень. Крім того, більше отримуватимуть військові (мінімум 10 тисяч гривень), поліцейські (9,2 тисячі гривень) та рятувальники Державної служби з надзвичайних ситуацій (9 тисяч гривень). І пенсії військових у середньому зростуть на 738 гривень.

Це було б ще краще, якби в 18 областях України тарифи на опалення не зросли на 12-30%, а це відбудеться вже з 1 січня. Максимально тарифи зростуть в Одесі, мінімально – в Донецькій області. Крім цього, з початку року за кожен прострочений день після кінцевої дати оплати за комуналку українці будуть змушені платити пеню 0,01%. А за 100 днів – 1% від суми боргу. Відповідна норма прописана в законі про житлово-комунальні послуги, який Верховна Рада схвалила в листопаді. Але, зазначимо, пеня не нараховуватиметься, якщо людина має документальне підтвердження затримки зарплати.

Наскільки подорожчають газ, світло та опалення в найближчі чотири рокиЯкщо прогноз Мінекономрозвитку справдиться, то ціни на газ у 2018 році зростуть на 18 відсотків, що призведе до подорожчання світла й тепла. Ми вирішили з'ясувати, наскільки зростання тарифів за комуналку встигатиме за збільшенням мінімальної зарплати.

Вартість кабельного телебачення в Україні з 1 квітня зросте на 15-40% залежно від регіону, набору телеканалів та економічних показників діяльності провайдера.

Дорожче для українців стане подорожувати поїздом: «Укрзалізниця» анонсувала двоетапне підвищення тарифів на пасажирські перевезення. Сумарно в межах країни квитки подорожчають на 25,4%, а за межі України – на 13-21% (залежно від категорії поїзда та типу вагона).

З 1 січня також буду запроваджені нові види соціальної допомоги. Наприклад, для тих, хто доглядає за дітьми з важкими захворюваннями, але яким ще не встановили інвалідність. Або якщо в сім'ї є діти до трьох років, але батьки працюють, вони можуть розраховувати на послугу «муніципальної няні».

Продовжиться наступного року впровадження медичної реформи. З 1 січня будуть запроваджені електронні медичні книжки та лікарняні, рецепти за програмою «Доступні ліки» також будуть в електронному вигляді. Крім того, безкоштовними стануть аналізи й дослідження, на які пацієнтів направлятимуть сімейні лікарі.

При цьому вже з 1 квітня рецепт на безкоштовні ліки зможе виписувати лише сімейний лікар, терапевт і педіатр, а рецепт буде виключно в електронному вигляді.

Детальніше – на інфографіці.

Дивіться на нашій інфографіці, чи стали українці жити краще в 2018 році.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: