Закон щодо протидії булінгу № 2657-VIII у суботу, 19 січня, набув чинності в Україні.
Як пише «Слово і Діло», напередодні документ був опублікований в парламентській газеті «Голос України».
Зокрема запроваджується визначення терміну «булінг» – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, в тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що здійснюються щодо малолітньої або неповнолітньої особи або такою особою щодо інших учасників освітнього процесу, в результаті чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.
Булінг тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи терміном від 20 до 40 годин.
Якщо цькування було вчинене групою осіб або повторно протягом року після накладення адмінстягнення, це тягне за собою штраф від 100 до 200 таким мінімумів або громадські роботи терміном від 40 до 60 годин.
Булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років, тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.
Крім того, передбачений штраф для керівника установи освіти, якщо він не повідомить у письмовій Нацполіцію про факти буллінг.
Нагадаємо, 18 грудня 2018 року Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроект №8584, який визначає поняття булінг і передбачає адміністративну відповідальність за нього.
16 січня Порошенко підписав закон про протидію булінгу в школах.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»