З огляду на стратегічні, геополітичні, економічні інтереси України в Ізраїлі, це дуже важливий крок.
Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин, оцінюючи підписання Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.
«ЗВТ з Ізраїлем потрібно розглядати в ширшому контексті. Українська економіка може мати зиск від того, що наш режим буде ліберальнішим, відкритішим, що дозволить українській економіці реалізовувати свій потенціал. Поки це буде зосереджено в більш вузькій ніші – метали, аграрна продукція, але навіть це вже добре», – зазначив Юрчишин.
За його словами, важливіше те, що на такі лібералізовані відкриті економіки набагато оптимістичніше дивляться іноземні інвестори для розвитку бізнесу, пошуку та знаходження виробничих ніш, а на цій основі отримання додаткових вигод і прибутку.
«З огляду на те, що Україна має ЗВТ з ЄС, багато країн можуть розглядати її як проміжний етап для більш вільних виходів саме на європейські ринки», – додав він.
Експерт звернув увагу на дані Держстату, згідно з якими Україна має хороші показники за останні два роки. Якщо врахувати, що експорт IT-послуг в Україні також розширюється, а Ізраїль належить до технологічних країн, то тут може бути позитивне поле для співпраці.
Звісно, для початку потрібно навчитись отримувати хороші замовлення й виконувати їх, уточнив він.
«Перспективи є. Особливістю світової торгівлі якраз і є те, що починається з безпосередності вигод, конкурентних переваг, а потім реалізується потенціал відносних конкурентних переваг. Через якийсь час, якщо ми зможемо продемонструвати хороше виконання контрактів у технологічній сфері, можна розраховувати на більш активне розширення співпраці», – резюмував Василь Юрчишин.
За даними «Слова і Діла», Угода про ЗВТ з Ізраїлем не була підписана в терміни, обіцяні Кубівим.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»