Голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук заявила, що цьогорічна президентська виборча кампанія має чимало рекордів.
Як пише «Слово і Діло», про це вона сказала під час прес-конференції в п'ятницю, 8 лютого.
За її словами, в 2019 році до ЦВК звернулися 93 особи щодо реєстрації кандидатом у президенти, тоді як у 2014 році з такими заявами звернулися 53 особи.
Вона додала, що станом на 8 лютого було 50 постанов, якими Комісія відмовила в реєстрації. Зокрема, в 47 випадках причиною відмови було невнесення грошової застави.
Також Сліпачук додала, що крім цього, в програмах шести кандидатів вказуватися пункти, спрямовані на ліквідацію незалежності України чи зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету та територіальної цілісності й пропаганду війни. Вона наголосила, що такі пункти були навіть у програмах тих кандидатів, які внесли грошову заставу.
Як повідомила голова ЦВК, зареєстрували 44 кандидати, 20 з яких є самовисуванцями.
Сліпачук наголосила, що через таку рекордну кількість кандидатів є «певні виклики» для суспільства і ЦВК.
Вона пояснила, що, відповідно до закону, кожен із кандидатів може мати свого представника в окружних комісіях і безпосередньо в дільничних виборчих комісіях.
«І якщо арифметично представимо, що кожен кандидат реалізує це своє право й призначить представника до комісії, то отримаємо загальну кількість членів комісій близько 1 311 068», – сказала голова ЦВК.
«Це значна армія комісіонерів, які мають здійснювати виборчий процес. Як воно буде на практиці, подивимось, адже ще не всі кандидати подали інформацію до ЦВК», – додала Сліпачук.
Також вона розповіла, що кількість чоловіків серед кандидатів у президенти зросла вдвічі (з 20 до 40), а кількість жінок зросла лише на одну особу (з 3 до 4).
За словами очільниці Комісії, 43 із 44 кандидатів у президенти згідно з результатами перевірки у Національному агентстві з питань протидії корупції отримали певні зауваження щодо недоліків у декларації.
Щодо цьогорічних рекордів, то Сліпачук повідомила, що ЦВК вже зареєструвала 138 громадських організацій, які мають право мати своїх офіційних спостерігачів на президентських виборах. У 2014 році таких організацій було лише 10.
Також вона розповіла, що цьогоріч зросла кількість представників ЗМІ. За її словами, вже поданий запит про акредитацію від 19 ЗМІ, 12 з яких іноземні, і всіх їх мають представляти 126 журналістів.
Триває процес іноземних організацій, які зможуть мати офіційних представників на виборах президента України, та про загальну кількість ЦВК повідомить згодом.
Ознайомитися з обіцянками всіх зареєстрованих раніше кандидатів та їхніми деклараціями можна на сайті «Слово і Діло».
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»