Юлія Тимошенко розпочала свою президентську кампанію чи не раніше за всіх своїх суперників (можливо, тому вже почала втрачати підтримку виборців згідно з останніми соціологічними опитуваннями). Кілька заходів із презентації «Нового курсу», масштабні форуми й апофеозом усього цього став з'їзд партії «Батьківщина» в столичному Палаці спорту, на якому її офіційно висунули кандидатом.
У своєму виступі на з'їзді Тимошенко пройшлася всіма основними проблемними для України питаннями, починаючи від війни й закінчуючи церквою. «Слово і Діло» проаналізувало промову Тимошенко й порахувало, які слова політик вживала найчастіше.
Найчастіше Тимошенко говорила слово «я»
Промова Юлії Тимошенко на з'їзді була дуже егоцентричною: слово «я» лунало частіше, ніж інші, загалом 247 разів. Це в два рази більше, ніж слово «Україна», яке політик використовувала 128 раз. Початок свого виступу Тимошенко присвятила собі та своїй сім'ї, а потім зізналася, що багато разів робила помилки: «Я була при владі й в опозиції, я робила помилки й чесно зізнаюся вам, я робила помилки! Розумієте, я така, як і ви, людина. Можливо, я не дуже добре розбираюся в людях, як хотілося б, але я вірила людям завжди і я хочу завжди в людині бачити краще. Можливо, я помиляюся, але я помиляюся щиро, не тому що я хочу помилитися. Можливо, я помилялася, коли підтримувала не надто надійних людей у політиці – це мої помилки. Можливо, я не була досить сильною, тому що ви цього хотіли. Я хочу попросити у вас за це пробачення».
На другому місці за вживаністю в Тимошенко було слово «ми» – 158 разів. Займенник «ви» пролунав 67 разів, «нас» – 46, «вам» – 45 разів. Зверталася до українців Тимошенко найчастіше «дорогі мої» – 11 разів, іноді «любі друзі» – шість разів.
«Я вірю» політик сказала 32 рази
Один зі слоганів президентської кампанії Тимошенко – «Вірю!». На з'їзді словосполучення «я вірю» пролуало 32 рази, в основному в заключній промові народного депутата. Тимошенко заявила, що вірить у бога, надію й любов, у мудрість українців, вірить у військових, у перемогу, в український Крим і Донбас, свободу України, а також те, що разом побудує сильну країну.
Про людей Тимошенко говорила частіше, ніж про державу: 70 разів порівняно з 19. Слово «країна» пролунало 43 рази, «українці» – 33 рази, «народ» – 29 разів. За десять разів політик сказала про жінок і дітей. Причому невелику частину своєї промови Тимошенко присвятила розвінчанню міфу про те, що жінка не може бути головнокомандувачем.
Про владу Тимошенко говорила частіше, ніж про Росію та війну
Слово «влада» в Тимошенко пролунало 27 разів. Вона говорила про те, що її сім'я була об'єктом репресій з боку влади, назвала чинну владу неефективною й сказала, що вона монополізована в руках тих, «хто не любить Україну».
Крім того, Тимошенко часто говорила про корупцію – 40 разів. «Проблема в тому, що всі роки, з корупцією в Україні боролися виключно корупціонери», – вважає вона. Лише тричі політик згадала про олігархів, заявила, що нова Конституція України ліквідує олігархічну систему.
При цьому про Росію та війну кандидат у президенти говорила менше: 24 і 17 разів відповідно. Темі війни і Збройних сил Тимошенко присвятила свою промову після виступу на сцені «кіборгів». Також у контексті війни політик 18 разів згадала про НАТО. «Я можу твердо сказати, що наш головний стратегічний пріоритет у зовнішній політиці – це ЄС і НАТО. Ми не просто маємо стати членами НАТО, ми маємо стати членами НАТО негайно. Повірте мені, в нас немає часу на розкачку. У документах НАТО прямо визначено, що в разі військової агресії проти однієї з країн НАТО всі інші стають на військовий захист. Один за всіх, всі за одного. Це те, що сьогодні як ніколи потрібно Україні», – підкреслила вона.
Слово «Донбас» Тимошенко сказала 22 рази, а «Крим» – дев'ять разів. Відзначила, що Крим і Донбас – це Україна, що про окуповані території ніхто не забуде і їх повернуть.
Тимошенко дев'ять разів закликала повірити їй
Дев'ять разів під час з'їзду партії Тимошенко сказала «повірте». Зокрема, нардеп розповіла, що їй було страшно в тюрмі («повірте, я не залізна»), й закликала повірити її слову. «Я хотіла б зараз сказати ще кілька слів. Президенту України Конституцією дається 5 років на виконання своєї програми. Але повірте мені, достатньо й ста днів, щоб країна вже зрозуміла, вона перемогла чи знову вляпалася. Сто днів – зрозумілість повна», – підкреслила вона.
Слово «перемога» Тимошенко вжила 13 разів, а «помилки» – десять, стільки ж лунало й слово «честь». По сім разів політик сказала слова «гідність», «воля» та «зрада». Улюбленого слова Тимошенко «зубожіння» цього разу не було, його замінили «руїна, розруха, хаос» (сім разів), «криза, катастрофа» – шість разів, «бідність» і «загроза» (по два рази).
Кандидат у президенти не згадала про полонених і переселенців
Під час своїх виступів Тимошенко жодного разу не згадала про Мінські домовленості, переселенців, заручників, полонених, політв'язнів, журналістів і ЗМІ, фермерів.
Мінімумом уваги політик удостоїла Майдан і Революцію Гідності, офшори, судову систему, міжнародних партнерів, а також Європейський союз.
Нагадаємо, ми також аналізували, які слова найчастіше використовує перед виборами президент України Петро Порошенко.
Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»