Катастрофа МН17: скільки триватиме розгляд справи в ЄСПЛ

Читать на русском
Європейський суд з прав людини поінформував, що отримав позов від родичів загиблих у катастрофі рейсу МН17, тепер вони чекають на рішення щодо дати початку розгляду.

Європейський суд з прав людини поінформував, що отримав позов від родичів загиблих у катастрофі рейсу МН17, тепер вони чекають на рішення щодо дати початку розгляду.

Як пише «Слово і Діло», про це розповів адвокат Веру Мева, який представляє інтереси родичів загиблих, повідомляє «Укрінформ».

«Для нас справа вже почалася, - розказав адвокат. - Ми подали заяву наприкінці листопада. Відтоді ми чекаємо цієї дати (дати початку розгляду в ЄСПЛ — ред.). Це довгий шлях. Розгляд справи може тривати від п’яти до семи років. Єдине, що ми знаємо – нам доведеться довго чекати».

За його словами, існує також імовірність того, що Європейський суд скаже, що не можна подавати позов напряму до ЄСПЛ.

Суд може брати справу до розгляду лише після того, як було вичерпано всі національні засоби юридичного захисту, згідно із загальновизнаними принципами міжнародного права, і минуло шість місяців від дати остаточного рішення на національному рівні.

Як відомо, рідні 55 загиблих у авіакатастрофі рейсу МН17, що сталася у 2014 році на сході України, позиваються до Європейського суду з прав людини проти Росії, звинувачуючи Москву у порушенні їхніх прав та в саботажі слідства.

Катастрофа «Боїнга» MH17: що обіцяли українські політики«Слово і Діло» підготувало огляд обіцянок українських чиновників, які робили заяви щодо краху Boeing MH17.

Раніше у Гаазі представники Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України підписали міжурядовий меморандум про фінансування судового переслідування винних у катастрофі Boeing рейсу МН17.

Нагадаємо, Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 із Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий над Донбасом у липні 2014 року. На борту лайнера було 283 пасажири і 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

У вересні 2016 року Спільна слідча група (JIT) оголосила, що на підставі неспростовних доказів встановлено: літак був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу Бук 9M38, запущеною із контрольованої проросійськими бойовиками території на сході України.

РФ своєї провини не визнає.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: