Порошенко вручив премії імені Тараса Шевченка

Читать на русском
Президент у день народження Тараса Шевченка в Каневі розповів, як влада

За останні п'ять років Україна звільнилася від культурної окупації.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив президент Петро Порошенко під час нагородження національної премії ім. Т.Шевченка в суботу, 9 березня, у Каневі Черкаської області, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми звільнилися від культурної окупації, яка не менш небезпечна, ніж окупація фізична. За останні п'ять років українська мова, україномовна пісня, україномовна книга, україномовне кіно зайняли надійні позиції у просторі навколо нас і, що надзвичайно важливо, у наших серцях - у серцях усіх українців», - заявив Порошенко.

Президент підкреслив, що українська мова посіла нарешті належне їй місце.

«І зробили ми це змогли мудро, ніяк не порушуючи прав носіїв інших мов, ми припинили багаторічне приниження, оскільки українську мову в Україні доводилося буквально рятувати, і сьогодні її позиції сильні як ніколи», - зазначив глава держави.

За його словами, сьогодні в України більш високі амбіції - «так представити нашу культуру і мову, щоб увесь світ належно оцінив їхню красу і їх силу».

Президент також вручив Національні премії України імені Тараса Шевченка, цьогоріч її лауреати отримають по 200 тисяч гривень.

Національна премія України імені Тараса Шевченка 2019 року присуджена режисерові Роману Бондарчуку за повнометражний ігровий фільм «Вулкан», публіцисту Богдану Гориню за есе-колаж «Святослав Гординський на тлі доби» у двох книгах, режисерові-постановнику Ростиславу Держипильскому Івано-Франківського національного академічного драмтеатру імені І.Франка за вистави «Енеїда» І.Котляревського, «Вона - Земля» В.Стефаника, «НАМLЕТ» Шекспіра, «Оскар і Рожева Пані» Е.-Е.Шмітта.

Серед лауреатів шевченківської премії – письменниця Оксана Забужко за книгу «І знов я влізаю в танк...», художник Василь Чебаник за проект «Графіка української мови», художній керівник – головний диригент заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо Володимир Шейк за аудіозаписи творів українських композиторів для Фонду Українського радіо, концертні програми 2013 – 2018 років.

Як відомо, сьогодні в Україні відзначають 205-ту річницю від дня народження поета.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: